Farbowanie butów z nubuku

Buty z nubuku – farbowanie czyli barwienie skóry

Farbowanie butów z nubuku jest czasami jedynym rozwiązaniem, gdy celem jest odzyskanie dobrego wyglądu. Nubuk jest otwartą skórą szorstka i często nie jest zabezpieczany w żaden sposób przed zabrudzeniami.

farbowanie butów skórzanych ecco
Renowacja koloru w butach z nubuku

Właśnie bark zabezpieczenia skóry staje się to utrapieniem dla osób posiadających buty z nubuku. Takie buty wchłaniają wszelkie zabrudzenia a im jaśniejszy kolor skóry tym trudniej zachować czyste obuwie.  Do usuwania zabrudzenia, jakie powstają są często stosowane domowe sposoby. Ale nie zawsze odnowa butów domowymi sposobami kończą się sukcesem.

Bardzo często nie dość, że nie uda się sunąc plam z nubuku to dodatkowo plama zostaje skutecznie zakonserwowana po takim zabiegu. Wtedy nawet stosując profesjonalne środki nie uda się usunąć plam z takich butów. Jednym rozwiązaniem pozostaje wtedy farbowanie butów. Więcej informacji o farbowaniu butów jest na naszej stronie.

Farbowanie butów z nubuku – na jaki kolor?

Czubek buta po farbowaniu
Nowy kolor obuwia po farbowaniu

Barwienie to ostateczne rozwiązanie w przypadku plam na butach. Farbowanie butów z nubuku jest zawsze poprzedzone czyszczeniem takiej skóry. Jeśli nie zakończy się ono sukcesem to aby pokryć plamy używa się barwnika. Przede wszystkim w większości przypadków plamy są ciemne. Barwniki do zamszu są mocno transparentne i nie kryją tak mocno jak farby, Zatem aby barwnik zamaskował plamy kolor musi być ciemniejszy niż plamy. Do ciemnych plam nie polecamy jasnych kolorów gdyż nie dają pewności pokrycia plam na nubuku  Ale jeśli kolor wypłowiał albo został rozjaśniony punktowo poprzez użycie np. rozpuszczalnika typu zmywacz do paznokci albo płyn do demakijażu to można zastosować jasny kolor. Jednak zasadą jest wcześniejsze czyszczenie nubuku.

Problemy z farbowaniem butów 

Jednak inna wadą jasnych kolorów użytych do farbowania jest to, że mogą powstać cienie na butach z nubuku. Wynika to z tego, że używane skóry zawierają nie widoczne zabrudzenia. Skóra wyniku takich zabrudzeń nierówno wchłania barwnik a to powoduje, że po farbowaniu nie na jednolitej barwy skóry. Inny problemem, jaki wiąże się z farbowaniem jest możliwość przenoszenia barwika na inne przedmioty. Jeśli barwnik nie zostanie wchłonięty to właśnie nadmiar może powodować przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Innymi słowy, taka skóra brudzi przedmioty z którymi się zetknie.   Dodatkowym powodem było wypłowienie koloru.  Dlatego w początkowej fazie użytkowania takich butów należy być ostrożnym.  Więcej informacji o naszej pracy jest na stronie głównej.

 

  • Farbowanie nubuku
    Buty przed barwieniem

 
 
 

Zapytaj o cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów skórzanych

Farbowanie butów skórzanych czyli barwienie obuwia jest dobrym sposobem na odnowienie wyglądu obuwia wykonanego z skór otwartych. Właśnie dlatego tego typu skóry można farbować poprzez użycie odpowiednich barwników. Informacja o tym jak rozpoznać rodzaj skóry, który będzie odpowiedni do barwienia, jest poniżej na tej stronie.

Farbowanie butów skórzanych
Farbowanie damskich butów

Zastosowanie barwników do odnowienia koloru skóry, pozwala na zachowanie pozwala zachować naturalny charakter butów skórzanych. Takie farbowanie butów skórzanych daje również możliwość „zamaskowania” różnego rodzaju drobnych przetarć i uszkodzeń skóry. Samo czyszczenie butów w przypadku gładkich skór typu otwartego raczej nie przynosi pozytywnych rezultatów dlatego rozwiązaniem jest bawienie/farbowanie butów.

Jednak w przypadku farbowania butów skórzanych, problematyczne jest maskowanie głębokich uszkodzeń lub dziur. Do wypełniania dziur i głębokich ubytków stosujemy szpachlę. Jest to dobra metoda przy zastosowaniu malowania gdyż farba pokryje szpachlę i miejsce nałożenia szpachli nie będzie się zbytnio wyróżniać. W przypadku użycia barwników nie stworzą powłoki na szpachli ani też specjalnie się nie wchłoną. Dlatego takie uszkodzone miejsce po zastosowaniu szpachli i barwnika nie wygląda estetycznie. Innymi słowy będzie się odróżniać od reszty powierzchni skórzanych butów oraz taka naprawa może być niezbyt trwała.

Farbowanie butów ze skóry

Rabowanie butów ze skóry
Farbowanie butów ze skóry licowej

Nie każdy barwnik  zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę. W efekcie takiego farbowania skóry, barwnik może się przenosić na inne przedmioty. Buty  zabezpieczone lakierem wykończeniowym uniemożliwiają przenoszenia barwnika na inne przedmioty. Nieco usztywnia on skórę, ale przede wszystkim uniemożliwia przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Jednak nie  każde farbowanie butów ze skóry powoduje takie efekty. Są skóry, które całkowicie wchłaniają barwniki i nie powodują konieczności wykonania dodatkowych prac. Wtedy do wykończenia butów wystarczy użyć kondycjonerów do obuwia. Lakier ma również taką zaletę, że wzmaga zabezpieczenie skóry przed wpływem wody. Jednak woda jest rozpuszczalnikiem dla barwników i nie wpływa korzystnie na kolor barwionej skóry.

Farbowanie butów skórzanych na przykładzie damskiego obuwia

Buty skórzane przed barwieniem
Wygląd butów skórzanych przed nadaniem nowego koloru

Buty, które do nas dotarły miały już wyraźne ślady użytkowania. Rysy i przetarcia powodowały niezbyt wygląd butów. Poza tym kolor utracił już swój dawny urok. Farbowanie  ukryło rysy i zabrudzenia a jednocześnie odświeżyło wygląd  obuwia. W tym przypadku farbowanie butów skórzanych nie wymagało zastosowania lakieru gdyż barwnik całkowicie wniknął w powierzchnię skóry. Efekt końcowy był całkiem zadawalający. Polecamy wpisy na naszym blogu przestawiające inne zadania jakie realizowaliśmy. 

Jak rozpoznać rodzaj skóry przeznaczonej do farbowania

W tym celu wykonuje się prosty test. Należy wylać „krople” wody na nieuszkodzony/wytarty fragment skóry i obserwować, co stanie się z wodą.

Gdy woda nie wchłania się a raczej zostaje lub spływa po powierzchni to jest to skóra zamknięta.  Do takiej skór bardziej pasują farby niż barwniki. Ale więcej informacji o odnawianiu obuwia z użyciem farb jest na stronie Malowanie butów

Wchłaniająca się woda  i  powstająca  w miejscu nałożenia ciemna plama  oznacza, że jest to skóra otwarta. Jeśli woda się wchłania zbyt wolno to można rozetrzeć/wetrzeć wodę aby przyspieszyć proces.  Właśnie na tego typu skórze można wykonać farbowanie.

O barwieni skóry można więcej przeczytać na naszej stronie Farbowanie butów

Pracujemy nie tylko stacjonarnie ale również wysyłkowo. Obsługujemy wszystkie miasta w Polsce – Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Poznań i wszystkie inne miasta.

Gdy pojawią się pytania dotyczące farbowania butów….

Oczywiście  ten wpis nie da odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości  . Dlatego  proponujemy kontakt z nami . Udzielimy odpowiedzi na zadane pytania . Jednak  bardzo przydatne będzie przesłanie do nas zdjęć.   Dla niektórych typowo ogólnych pytań dotyczących zarówno   wysyłek , godzin pracy i temu podobnych, umieściliśmy  odpowiedzi w postaci działu FAQ

 
 

 
 
 

Masz pytania ? 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów zamszowych

Farbowanie butów zamszowych na czerwony kolor
Przywracanie koloru zamszowych butów

Farbowanie butów zamszowych to jedna z naszych najpopularniejszych prac. Zamsz z czasem traci swój dobry wygląd.  Dlatego właśnie utrata koloru znacząco wpływa na wygląd obuwia.  Ale przede wszystkim  polecamy zacząć od czyszczenia  przed podjęciem decyzji o farbowaniu obuwia na określony kolor. Czasami samo czyszczenie jest wystarczające dla uzyskania dobrego wyglądu . Jednak jeśli jest to nie wystarczające proponujemy farbowanie butów zamszowych.

Farbowanie butów zamszowych to sposób na plamy

Przede wszystkim,  farbowanie zamszu jest rozwiązaniem problemów z plamami . Innymi słowy gdy nie udaje się usunąć uporczywych plam,  pozostaje „ukrycie” ich poprzez  farbowanie skóry. Co więcej, kolor jaki zostanie użyty w dużym stopniu zależy do efektów czyszczenia.  Najwięcej problemów powodują jasne kolory butów. Jednak w ich przypadku odzyskanie oryginalnego koloru jest możliwe tylko jeśli uda się usunąć plamy.  Dlatego czyszczenie skór zamszowych jest kluczowe dla dalszych kroków. Ponadto  gdy są widoczne efekty czyszczenia można podejmować decyzje co do koloru. Podsumowując, bez czyszczenia nie będzie szans na odzyskanie koloru.  Jednak więcej informacji można znaleźć na naszej stronie zajmującej się właśnie taką częścią naszej pracy jaką jest farbowanie butów .

Podobnie jedną z przyczyn utraty wyglądu obuwia  jest płowienie koloru  pod wpływem czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie farbowanie jest wtedy dobrym rozwiązaniem. Tak było również w przypadku butów,  widocznych na zdjęciach . Z czasem utraciły swój naturalny kolor oraz  zostały nieco zaplamione. Podsumowując , czyszczenie spowodowało usunięcie plam a całości dopełniło odświeżenie koloru .

 
Więcej informacji o naszej pracy znajduje się na stronie głównej.
 
 
 
 

Już czas odnowić również Twoje buty!

 
 
 
 

Noski butów zamszowych przed odnową Kolor butów zamszowych po odnowie
 
 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę ? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922