Farbowanie torebek

Farbowanie torebek – metoda na ożywienie koloru

Farbowanie torebek to jedna z metod renowacja skór. Pozwala ona zachować charakter skóry w sposób najbardziej zbliżony do oryginału. Farbowanie torebekFarbowanie a w zasadzie barwienie dotyczy torebek ze skóry otwartej. Aby nadając kolor stosujemy barwniki na bazie alkoholu. Przy czym renowacja torebek poprzez barwienie wykonujemy na skórach otwartych gładkich (aniliny, semianiliny)

W przypadku skór szorstkich ( (zamsz i nubuk) farbowanie torebek za pomocą barwników jest mocno utrudnione. Nie barwimy torebek z ekoskóry. Informacja o tym jak rozróżnić otwarta od zamkniętej jest na dole tej strony.

Co warto wiedzieć o barwieniu zlecając farbowanie torebek

 

Zaplamiona olejem dolna część torby Alexander Mcqueen

Zmiana koloru torebki Alexander Mcqueen
Zaplamiona torba Alexander Mcqueen po zmianie koloru

Przy gładkich skórach barwienie jest najczęściej potrzebne w przypadku utraty /wypłowienia koloru. Inny powód to plamy i zabrudzenia, które nie dają się usnąć z torebek. W takim przypadku  pozostaje zmiana koloru poprzez farbowanie/barwienie skóry.

Przy barwieniu jedną z przeszkód jest transparentność barwników. Nie są one mocno kryjące i nie tworzą powłoki takiej jak farby. Dlatego nie uda się zmienić ciemnego koloru na jasny. Również właściwości barwników powodują, ze stosują nawet taki sam kolor jak oryginał nie uda się pokryć plam, które są ciemniejsze niż sam barwnik. Jest to sytuacja, która występuje w przypadku przedmiotów ze skóry. Dla nas jest to powtarzający się temat, zwłaszcza, gdy wykonujemy farbowanie butów.

Jaki kolor można zastosować zlecając  farbowanie  torebek skórzanych?

 

Skórzana torba przed farbowaniem

Skórzna torba po farbowaniu
Torba po zmianie koloru na czekoladowy

Na kolor końcowy wpływa kolor tła, czyli skóry, na jaki nakłada się barwnik. Barwnik mieszając się z barwą tła powoduje, że tak uzyskany efekt jest zupełnie inny kolor niż by zakładany. Także w przypadku barwników nie bardzo jest możliwości robienia prób jak w przypadku farb, mieszania koloru i wykonywania prób na torebce.

Każda taka próba zostawia ślad na skórzanych powierzchniach torebki i jest on praktycznie nieusuwalny. Powstaje po prostu rodzaj plamy a jeśli trzeba zrobić wiele prób ta takich „śladów” jest tyle ile było prób.

Dlatego wykonując farbowanie korzystamy z palety gotowych kolorów dostępnych u naszych dostawców barwników skórzanych. Wada jest ograniczona ilość kolorów, jakie są dostępne. A to powoduje, ze nie zawsze można dobrać kolor dokładnie pasujący do torebki.

Jeśli celem jest jednolity kolor lub ukrycie plam czy zacieków, najlepiej do barwienia takich torebek zastosować mocno ciemny kolor typu czekoladowy lub czarny. Na dole tej strony są przykłady takich zmian koloru.

Czy kolor uzyskany poprzez farbowanie będzie jednolity?

 

Farbowanie torebki warszawa
Farbowanie torebki z widocznym nierównym kolorem

Przy jasnych kolorach raczej nie uda się uzyskać jednolitego koloru. Choć większe szanse są przy odświeżeniu kolor niż przy całkowitej zmianie. Renowacja torebek, które na skórze oprócz zabrudzeń maja plamy i zacieki a celem jest uzyskanie poprzez farbowanie jasnego koloru, raczej nie skończy się powodzeniem.

Oczywiście można spróbować zastosować jasny kolor, ale trzeba się liczyć z nierównością koloru. Na zdjęciu obok jest przykład boku torebki po farbowaniu na w miarę ciemny kolor, który również nie uzyskał jednolitości. Na inny zdjęciu poniżej , widać ta sama torebkę z boku gdzie kolor nie jest do końca jednolity.

Jeśli koniecznie chcemy uzyskać jednolity kolor to jest to możliwe poprzez malowanie torebek farbami do skóry. Ale zmienia to całkowicie wygląd jak również nasze pierwsze wrażenie, jakie mamy porównując oryginalną skórę do tej po malowani.. Osoby mające w ręku torebkę wykonaną z skóry otwartej po malowaniu określają jej wygląd, jako bardzie sztuczny czy wręcz plastikowy. Ale zawsze pierwsze wrażenie zależy od osoby dokonującej oceny wyglądu.

 

Masz pytania  ?

 

lub zadzwoń :572020922

 

 

 

Czy torebka po farbowaniu może brudzić?

 

Farbowanie torebek skórzanych
Farbowanie torebki skórzanej

Tak, skóra po barwieniu może się tak zachowywać. Przyczyną jest wchłanianie barwnika. Nie wszystkie skóry wchłaniają całkowicie nakładany barwniki a to powoduje, że niewchłonięty barwnik przenosi się na inne przedmioty, czyli po prostu brudzi.

W przypadku torebek takie właściwość nie są zbyt pożądane.

Ale zdarza się, że farbowanie kończy się całkowitym wchłonięciem barwnika i skóra nie budzi. W przypadku torebek, które po farbowaniu brudzą, stosujemy zabezpieczenia powierzchni skóry.

Jak można zabezpieczyć powierzchnie torebek po farbowaniu?

 

Brązowa torebka przed barwieniem

Barwienie torebki skórzanej
Torebka ze skóry po barwieniu

Jeśli torebka jest z skóry gładkiej stosujemy lakiery wykończeniowe i odpowiednie środki wykończeniowe do skór. Najtrudniejsze  są zmiany kolorów . Renowacja torebek poprzez farbowanie w takich przypadkach wymaga dużej ilości barwników. Zawsze istnieje ryzyko, ze mimo zabezpieczenia odpowiednimi środkami skóra po farbowaniu może gdzież zabrudzić jakiś przedmiot.

Dlatego po barwieniu zalecana jest „profilaktyka” w użytkowaniu torebek. Najpierw powinna ona mieć kontakt z ciemnym przedmiotami / ubraniami. Jeśli nic się nie dzieje stopniowo przechodzimy do jaśniejszych przedmiotów.

Torebki zamszowe i z nubuku nie uda się zabezpieczyć w taki sposób jak jest to możliwe w przypadku skór gładkich. Dlatego w przypadku torebek zamszowych i tych z nubuku raczej polecamy czyszczenie..

Jak rozpoznać czy skóra nadaje się do farbowania?

 

Wystarczy wykonać prosty test. Na powierzchnie skóry należy nałożyć „kroplę” wody. Jeśli woda pozostaje na powierzchni skory lub po niej spływa to mamy do czynienia z skórą zamkniętą i odpowiednia metoda będzie malowanie. Jeśli skóra wchłonie wodę i powstanie ciemna plama w miejscu wchłonięcia to oznacza, że torebka jest ze skóry otwartej i można dokonać farbowania. Wchłanianie można nieco przyspieszyć wcierając wodę w powierzchnie skóry.

 

Czy można zlecić farbowanie wysyłając torebkę poprzez Paczkomat, kuriera lub Poczta Polską?

 

Tak, można wysłać paczkę, Dlatego wykonujemy farbowanie torebek nie tylko dla mieszkańców takich miast jak Warszawa, Wrocław, Kraków Poznań czy Gdańsk, ale również dla mieszkańców całej Polski. Więcej o wysyłce informacji jest na naszej stronie „Jak działamy”

 

Ile kosztuje farbowanie torebki ?

 

lub zadzwoń do nas:572020922