Malowanie torebek

Malowanie torebek – sposób na przywrócenie koloru

Malowanie torebek jest metoda odnowy odpowiednia dla skór zamkniętych. Renowacja poprzez zastosowanie farb do skóry, pozwala przywrócić wypłowiały kolor, pokryć rysy oraz przetarcia. Takie uszkodzenia wynikające z eksploatacji, wpływa negatywnie na wygląd torebek skórzanych. Najczęściej, gdy czyszczenie już jest niewystarczające, kosmetyki nie pomagają a także uszkodzeń powierzchni skóry jest wiele, dobrym rozwiązaniem jest malowanie.

Malowanie torebek
Renowacja poprzez malowanie torebki Miu Miu

Przy czym taka odnowę wykonujemy w przypadku powierzchni skórzanych.

Odradzamy malowanie w przypadku tworzyw skóro podobnych czy też skaju. W przypadku takich surowców nie uda się nam zapewnić trwałości odnowy a czasami takie malowanie będzie wręcz niemożliwe do wykonania.

Renowacja torebek ze skór otwartych ( aniliny, semianiliny) najlepiej wykonać z zastosowaniem barwników. Ale malowanie jest możliwe dla również tego typu skóry. Tylko, że wygląd końcowy tak odnowionych torebek jest odbierany, jako sztuczny, nienaturalny wręcz plastikowy. Warto dobrze przemyśleć decyzję o malowaniu torebek ze skór otartych.

Zmiana koloru poprzez malowanie torebek.

Przed zmianą koloru Guess Po nadaniu nowego koloru
Zmiana koloru torebki Guess z pomarańczowego na brązowy.

 

Renowacja poprzez malowanie ma najczęściej na celu odzyskanie oryginalnego koloru oraz zamaskowanie różnego rodzaju uszkodzeń. Ale jest tez okazją do uzyskania bardziej pożądanego wyglądu skórzanych przedmiotów takich jak buty czy portfele , kurtki oraz torebki. Farby do skory dają możliwość uzyskania jednolitej kolorystycznie powierzchni. Jest to zaleta w stosunku do barwienia.

Zabrudzenia na białej skórze
Zabrudzenia na torebce Furla
Pomalowana na czarno torebka Furla
Zmiana koloru torebki Furla

Ale nie jest to rozwiązanie korzystne pod względem trwałości. O ile malowanie mające na celu odświeżenie starego koloru można uzyskać poprzez zastosowanie cienkiej warstwy to w przypadku zmiany koloru trzeba użyć o wiele więcej warstwy farby, aby pokryć skórę.

Powoduje to, że farba traci elastyczność a to powoduje, że może ona pękać i łatwiej ulegać uszkodzeniom podczas użytkowania.

Również trwałość takiej powłoki może być zdecydowanie niższa niż tej uzyskanej podczas odświeżania oryginalnego koloru.

Także trzeba mieć na uwadze, że głębsze przetarcia ujawnią kolor pokryty podczas malowania torebki.

 

Zapytaj o cenę !

 

lub zadzwoń do nas:572020922

 

Jak trwała jest renowacja torebek poprzez malowanie

Malowanie torby z czerwonej skóry
Odnowa poprzez malowanie torebki odbarwionej rozpuszczalnikiem

Odnowę wykonujemy profesjonalnymi farbami do skóry. Ale są to farby renowacyjne lub retuszerskie. Nie są to typowe środki garbarskie. Środki garbarskie są raczej dostępne w ilościach przemysłowych, przez co dostęp do nich jest praktycznie znikomy.

Dlatego ze względu na wymogi ilościowe, stosuje się farby renowacyjne i retuszerskie. Również, dlatego, że zastosowanie środków garbarskich wymaga warunków, które spełniają zakłady produkcyjne. Także trwałość środków garbarskich zastosowanych w procesie produkcji z reguły jest zdecydowanie lepsza niż środków retuszerskich i renowacyjnych.

Na trwałość malowania torebek po zastosowaniu farb, które posiadamy ma wpływ zachowanie osoby używającej przedmiot po renowacji. Tutaj trudno przewidzieć, w jaki sposób będzie używana i pielęgnowana torebka po malowaniu.

Jak wygląda malowanie torebek skórzanych w praktyce

Bruberry po odnowie
Bruberry po odnowieniu

Renowacja jest podzielona na etapy. Zawsze pierwszym krokiem jest czyszczenie torebek z powierzchniowych zabrudzeń . Takie zabrudzenia czasami ukrywają przetarcia farby, plamy oraz różnego rodzaju uszkodzenia powierzchni skóry. Podobnie jest w przypadku innych przedmiotów skórzanych stan powierzchni jest bardzo istotnym elementem wpływającym na końcowy wygląd. Zawsze usunięcie uszkodzeń na tyle na ile to możliwe, pozwala polepszyć stan wizualny przedmiotu, na jakim jest dokonywana renowacja.

Potem maskujemy wszystkie elementy, które mogą ulec zabrudzeniu podczas malowania. W przypadku torebek są to najczęściej wszelkiego rodzaju metalowe okucia, zamki błyskawiczne, i zatrzaski itp. Następnym krokiem przygotowanie powierzchni do malowania jest usunięcie starej powłoki oraz odtłuszczenie skóry. Jest kluczowy punkt gdyż istotne jest, aby farba uzyskała najlepsza przyczepność do skóry. Cały proces przygotowania powierzchni skórzanych do malowania jest bardzo pracochłonny, ale niezbędny dla uzyskania dobrych efektów renowacji.

Malowanie torebki Patrizia Pepe
Torebka Patrizia Pepe po malowaniu

Mając przygotowaną powierzchne przystępujemy do malowania. Mieszamy farby w odpowiednim kolorze i nakładamy na powierzchnie skóry, natryskowo stosując pistolet lakierniczy lub aerograf.

Do zasadniczego malowania torebek nie stosujemy pędzi czy gąbek. Celem jest uzyskanie jak najlepszej trwałości oraz dobrego wyglądu a to umożliwia malowanie natryskowe. Pędzle są używane do punktowej korekty i drobnych poprawek gdy kończymy malowanie

Jest to w pełni profesjonalna metoda używana do renowacji innych przedmiotów skórzanych zarówno takich jak kurtki czy buty  , portfele  jak również w przypadku mebli skórzanych czy tapicerek samochodowych.

Czarna Pinko przed odnową koloru

Czarna Pinko po odnowieniu koloru
Torebka Pinko po odnowie koloru

Na farbę nakładamy lakier wykończeniowy. Również lakiery wykończeniowe tak jak farby są nakładane metoda natryskową .

Co do samego lakieru to nie musi być on w pełni błyszczący. Może być on zarówno błyszczący , pół błyszczący , satynowy czy dowolnie inny .

Stopień wybłyszczenia można ustalić poprzez odpowiednie wymieszanie lakieru błyszczącego z matowym.  Możemy dopasować lakier do efektu oryginalnego wyglądu  , jak również wymieszać na ustalony stopień wybłyszczenia .

Wykonywana przez nas renowacja torebek kończy się nałożeniem odpowiedniego impregnatu dedykowanego do wyrobów skórzanych.

Masz pytania !

 

lub zadzwoń : 572020922

A czy można malować torebki ze skór otwartej ( aniliny,semianilin)

Przykład malowania i barwienia butów
Wygląd otwartej skory przed i po malowaniu

Malowanie można wykonać na skórach otwartych. Ale tutaj istotne jest jak odbiera się wygląd takiej torebki po malowaniu. Barwienie powoduje, że barwnik wnika w skórę. Malowanie wytwarza powłokę, która „przykleja” się do skóry. Barwnie jest bardziej odpowiednie do skór otwartych. Renowacja przy zastosowaniu barwników daje bardziej naturalny efekt .Ale nie daje możliwości uzyskania jednolitego koloru na używanych skórach. Wyjątek to czarny kolor.

Poniżej jest przykład butów gdzie dla porównania ,zostało zastosowane malowanie oraz  barwienie skóry otwartej. Powyżej jest przykład jak zmienił się wygląda butów ze skóry otwartej po nałożeniu farby

Przykład malowanie i barwienie butów
Przykład zmiany koloru butów

Malowanie pozwala uzyskać jednolity kolor, ale nie jest on tak przestrzenny jak przy barwieniu a raczej odbiera się skórę otwartą po malowaniu, jako nienaturalną, sztuczną o wręcz plastikowym wyglądzie.

Jeśli celem jest jednolity kolor a zwłaszcza przy jasnych kolorach to malowanie jest metoda, która pozwala uzyskać zaplanowany cel. Ale odbywa się to kosztem wyglądu. Czy efekt po malowaniu jest ładny i czy warto malowanie torebki z otwartej skóry– to już trzeba rozstrzygnąć we własnym zakresie.

Jaka jest cena malowania torebek

Wytarta skórzana torba na laptopa
Torba na laptopa Piquardo przed renowacją
Odnowiona torba Piquardo
Torba Piquardo po odnowie koloru

Zawsze cenę ustalamy indywidualnie. Wiele prac jest czasochłonnych i nie da się ich pominąć. Dlatego potrzebujemy obejrzeć torebkę przed odnową.

Można wysłać zdjęcia lub przyjechać osobiście. Istotny jest zarówno stan torebki, jaki wielkość To wszystko wpływa na czas realizacji jak cenę renowacji.

Należy się spodziewać, ze cena malowanie torebek będzie nie mniejsza niż 250 zł a raczej będzie powyżej tej kwoty. Ale wycenę przygotujemy  po obejrzeniu torebki . Cena końcowa będzie zależała ile pracy i środków będziemy musieli zużyć do renowacji torebki.

Czy można zlecić malowanie torebki wysyłkowo

Odnowa torebki Prada
Malowanie torebki Prada

Renowację wykonujemy również otrzymując torebkę wysłaną paczką. Realizujemy pracę zlecone z miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznać jak i z całej Polski. Cały proces zaczyna się od otrzymania zapytania wraz z zdjęciami torebki. Dokujemy wyceny, potem dociera do nas torebka a po wykonaniu renowacji odsyłamy torebkę.

 

Co to jest zamknięta skora?

Renowacja torebki skórzanej Kazar białej
Odnowa torebki Kazar

Skóry zamknięte to skóry, które są pokryte farbą i lakierem, które nie wchłaniają wody .

Można rozpoznać rodzaj skóry nakładając „kroplę” wody na skórę w nieuszkodzonym miejscu. Jeśli po chwili, woda się nie wchłania to, mamy do czynienia ze skórą zamkniętą.

Do tego typu skóry odpowiednią metoda jest malowanie. A jeśli woda się wchłania i w miejscu wchłonięcia powstaje ciemna plama to oznacza, ze jest to skóra otwarta (anilina, semianilina) i odpowiednia metodą odnowy koloru jest barwienie.

Chcesz zlecić renowacje torebki!

 

lub zadzwoń do nas:572020922