Czyszczenie Timberlandów

 

Czyszczenie Timberlandów – szansa na lepszy wygląd

 

Czyszczenie Timberlandów
Usuwanie zabrudzeń z Timberlandów

Czyszczenie Timberlandów warto wykonać, aby przedłużyć życie takiego obuwia. Najczęściej buty tej marki są wykonane z otwartej skóry.  Niestety ale taka skóra bardzo łatwo ulega zabrudzeniom . A zwłaszcza, że chyba najpopularniejszym kolorem jest miodowy.  Jeśli obuwie zostało wykonane z  nubuku czy zamszu to czyszczenie takiej skóry jest jeszcze możliwe. W przypadku, gdy buty Timberland są wykonane z gładkiej skóry otwartej to czyszczenie raczej nie pomoże. A wręcz może pogorszyć wygląd.

 

Timberlandy czyszczenie zadziałało ale kolor jest mocno rozjaśniony. Co teraz?

 

Renowacja koloru Timberlandów
Przywracanie koloru butów po usuwaniu śladów soli

Można albo postawić buty rozjaśnione albo można wykonać farbowanie butów na zbliżony kolor. Dlaczego zbliżony kolor a nie dokładnie taki sam? Barwniki u dostawców są w określonych kolorach lecz nie zawsze dokładnie pasują do skóry, która będzie barwiona. Owszem ,można mieszać kolory ale paleta kolorystyczna producenta barwników jest mocno dość ograniczona i nie zostawia ona dużego pola manewru.

 

Czyszczenie Timberlandów wykonanych z nubuku
Czyszczenie miodowych Timberlandów

Poza tym, aby sprawdzić kolor, trzeba nałożyć próbkę nowego koloru na skórę. Przygotowując kolor czasami trzeba wykonać wiele takich prób. Problem w tym, że takie próby nałożone na skórę nie dadzą się całkowicie usunąć. I czyszczenie różnymi środkami nie usunie takich „plam” w miejscach prób.

Dlatego stosuje się barwnik w kolorze producenta. Ale zawsze przy barwieniu istnieje ryzyko, ze mogą powstać cienie/nierówności koloru. Na zdjęciu jest przykład gdzie samodzielne czyszczenie Timberlandów z zacieków soli rozjaśniło buty i było konieczne barwienie. Czyszczenie butów z śladów soli bardzo często kończy się odbarwieniami .Barwnik był nieco ciemniejszy, ale sam proces zakończył się pomyślnie i nie powstały cienie kolorystyczne.

Czyszczenie Timberlandów – jeśli nie pomaga to, co można zrobić?

Farbowanie Timberlandów na czarno
Zmiana koloru z różowego na czarny

W takim przypadku pozostaje jedynie renowacja Timbelandów a w zasadzie zmiana koloru. Taka prace wykonuje się barwnikami, które wnikają w skórę   i nadają kolor.

Ale aby pokryć plamy potrzebny jest barwnik w kolorze ciemniejszym niż najciemniejsze plamy na butach z nubuku. Najczęściej kolorem, jaki może pokryć plamy jest czarny. To jest też sposób, gdy wielokrotne czyszczenie Timberlandów po wywołuje irytację i chcemy zmienić kolor na bardziej praktyczny w użyciu i łatwiejszy w utrzymaniu.

W takim przypadku po barwieniu dodatkowo stosujemy odpowiednie środki, przez co zachowanie dobrej kondycji butów jest proste i możne je wykonać we własnym zakresie. Po takiej pracy wskazujemy pasty i kremy, które wystarcza do utrzymania wyglądu butów.

 

 

Ile kosztuje czyszczenie  Timberlandów? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

Renowacja Timberlandów

Renowacja Timberlandów wielokrotnie dotyczy obuwia wykonanego w miodowy kolor. Ten kolor ulega zabrudzeniom, pojawiają się tez tłuste plamy, zimą na skórze pojawiają się zanieczyszczenia po soli drogowej a sam kolor płowieją.

Renowacja koloru Timberlandów
Przywracanie koloru butów po usuwaniu śladów soli

Takie buty przystają wyglądać atrakcyjnie i wtedy potrzeba jest renowacja. Dla obuwia marki  Timberland , dobrym rozwiązaniem może być czyszczenie butów .

Taki zabieg jest zawsze przez nas wykonywany przed bawienie/ butów. Przy butach Timberland wykonanych z jasnego nubuku, takie rozwiązanie jest często wystarczające.

Jednak nie jest to zawsze metoda, która pozwala w 100% odzyskać kolor. Dla niektórych Timberlandów gdzie kolor już mocno wypłowiał istnieje rozwiązanie w postaci barwienia/ farbowania butów.

Różowe buty przed odświeżeniem koloru
Buty przed odświeżeniem koloru

Nie zawsze jest możliwe odnowienie jasnych kolorów gdyż wiąże się z ryzykiem powstania cieni/nierówności koloru.

Także barwniki nie są na tyle kryjące aby „zamaskować” ciemne plamy i  zabrudzenia. Również nie zawsze kolory barwników pasują do koloru butów .

 

 

Odnowiony różowy kolor
Różowy kolor po odnowie

Na pokazanych obok różowych butach odzyskanie koloru było możliwe gdyż udało się wyczyścić buty . Ale barwnik jaki pozwala odzyskać tego typu kolor jest bardzo specyficzny . Pozostawia on na powierzchni skóry rodzaj pyłu przez co nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie . Kluczowe dla odzyskiwania koloru jest usuniecie zabrudzeń . Bez tego jasnych kolorów nie skutecznie odnowić .

Jasne skóry płowieją z czasem ale płowienia koloru również dotyczy Timberlandów w czarnym kolorze . W  ich przypadku barwienie jest odpowiednim sposobem na tego typu problemy.

Odnowa Timberlandów, czyli renowacja butów z nubuku.

 

Zabrudzone obuwie przed barwieniem
Mocno zabrudzone buty przed barwieniem

Na zdjęciach na samym dole strony , jest przykład gdzie renowacja Timberlandów odbyła się poprzez barwienie obuwia. Buty były bardzo mocno zasolone. Właśnie sól była nieskutecznie czyszczona domowymi sposobami. Samodzielne czyszczenie oprócz tego, że nie usunęło soli to dodatkowo spowodowało częściową utratę koloru.

Renowacja Timberlandów poprzez farbowanie na czarny kolor
Zmiana z różowego na czarny kolor

W tym przypadku renowacja Timberandów zaczęła się od usunięcia soli. Następnie powierzchnia została oczyszczona i przygotowana do barwienia. Gdy skóra była gotowa do barwienia praca była już prostsza i nie wymagała dużej ilości barwnika.

Właśnie usuniecie soli było kluczowe . Jeśli nie udaje się usunąć zabrudzeń to pozostaje barwienie na czarny ;lub ciemno brązowy kolor . Tak jak w przypadku  różowych butów, pokazanych na zdjęciach obok.

Zmiana koloru Timberlandów

 

Zabrudzone obuwie przed zmianą koloru
Zabrudzone buty przed zmianą koloru

Jednak zdarza się, że jasny kolor nubuku już w takim stanie, że czyszczenie nie pomaga a barwienie nie jest w stanie pokryć plam. Dlatego renowacja Timberlandów w takim przypadku wiąże się z zmiana koloru. Najczęściej zmieniamy jasny kolor na czarny lub bardzo ciemny brąz, które to kolory są bardziej praktyczne w użytkowaniu oraz pozwalają na pokrycie wszelki plam i zabrudzeń.

Farbowanie na czarno obuwia sportowego
Wygląd po barwieniu na czarny kolor

Renowacja butów Timberland to jedna z naszym usług . Ponadto wykonujemy inne prace dotyczące nie tylko renowacji butów.

Przyjmujemy zadania zlecone  nie tylko stacjonarnie ale również wysłane przesyłką. Obsługujemy nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Kraków , Wrocław , Poznań czy Gdańsk ale również wszystkie miejscowości w całej Polsce.

 

Chcesz otrzymać wycenę?

 

 

lub zadzwoń do nas :  572020922

Odnowa butów

Odnowa butów – metody i surowce.

Odnowa butów damskich
Odnowienie butów zabrudzonych tworzywem

Odnowa butów jest dobrym sposobem na przywracanie wyglądu używanego obuwia. Można odnowić wygląd butów zarówno poprzez malowanie jak i farbowanie butów, czyli barwienie obuwia. Dotyczy to butów skórzanych w tym zamszowych  i nubuku oraz sneakers czy też sportowych Przede wszystkim . sposób zależy od rodzaju surowca z jakiego są wykonane buty. Jednak odnowa butów z zastosowaniem barwników dotyczy obuwia wykonanego z skóry otwartej i niektórych tkanin. Informacje o tym jak rozpoznać rodzaj skóry poprzez prosty test można znaleźć na naszej stronie Farbowanie butów. W pozostałych przypadkach surowców stosuje się farbę przy odnawianiu obuwia. Ponadto  można odnowić buty wykonane z tkanin jaki i różnego rodzaju tworzyw. Jednak w przypadku obuwia z tworzyw odnowa może być niezbyt trwała. Dlatego odnawianie butów skórzanych w stosunku do obuwia z tworzyw ma większe szanse na bardziej trwały efekt.

Odnowa butów – przyczyny

Po pierwsze ,najczęstszym powodem odnawiania butów jest utrata oryginalnego koloru. Płowienie i wytarcia to najczęstsze przyczyny odtwarzania dawnego koloru. Bardzo często ten problem dotyczy butów skórzanych , gdy użyto skór  zamszowych lub nubuku . Polecamy wpis na naszym blogu , gdzie opisujemy właśnie taki przypadek . Jest tam opisana renowacja Timberlandów. Inne problemy to przecięcia, dziury i ubytki często są połączone z utrata koloru. Przede wszystkim problemy wywołują różnego rodzaju płyny jak również zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Co więcej,  różnego rodzaju płyny czyszczące i żele mogą spowodować uszkodzenia obuwia. Jednak bardzo trudne do usunięcia są pozostałości rozpadających się tworzyw sztucznych oraz ekoskóry. Dlatego odnowa butów zabrudzonych w ten sposób jest czasami dość pracochłonna.  Jeden z takich przypadków jest opisany poniżej.

Odnawianie butów skórzanych zabrudzonych tworzywem sztucznym.

Odnowa skórzanych butów damskich
Buty przed odnową

Buty o których mowa miały przez pewien czas kontakt z słabej jakości tworzywem, które zaczęło rozkładać i co najważniejsze,  przyklejać się do obuwia. Efekt był niezbyt zachęcający, innymi słowy raczej straszyło, ponieważ buty były w jasnym kolorze a tworzywo miało kolor czarny. Ponadto  zabrudzenia były wyraźne i nie dały się usunąć środkami czyszczącymi. Pierwotnym pomysłem było malowanie butów tak, aby odtworzyć oryginalny kolor. Jednak  okazało się, ze kolor tworzywa przenika przez jasny kolor farby. Dlatego aby „ukryć” zabrudzania obuwia, potrzebne było zastosowanie czarnego koloru aby odnowa była skuteczna.  Po zastosowaniu tego koloru farby zabrudzania przestały być widoczne. Przede wszystkim same buty nabrały eleganckiego wyglądu. Jednak odnowa butów skórzanych ,gdzie zabrudzenia utrudniają odtworzenie koloru jest często kompromisem pomiędzy tym, co można wykonać a wstępnymi założeniami. Więcej informacji o pracach dotyczących renowacji butów i innych przedmiotów jest na naszej  stronie głównej.

 

  • Odnowione buty widok z boku
 
 
 

Sprawdź cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Odnawianie butów Adidas

Odnawianie butów AdidasOdnawianie butów pomoże nam odtworzyć wrażenie jakie mieliśmy w chwili podjęcia decyzji zakupu. Obuwie które dostaliśmy były wrażenie zużyte i wymagały interwencji . Dlatego  odnawianie butów zaczęliśmy intensywnego czyszczenia. Jednak zdarza się ,że  czasami nie udaje się doczyścić wszystkich elementów . Podobnie  też było w przypadku podeszwy w tych butach.  Nie udało się usunąć brudu z jej powierzchni . Trwałe zabrudzania to popularny problem w butach typu sneakers .Dlatego alternatywnym  zabiegiem jest malowanie podeszwy. Jednak nie polecamy tego  gdyż nie jest ono trwałe . Co więcej, tego typu prace wykonujemy wyłącznie na życzenie klienta , wcześniej informując o ewentualnych problemach.

Odnawianie butów odwraca efekty starzenie obuwia.

Buty nie miały znaczących uszkodzeń dlatego praca z nimi nie była zbyt skomplikowana . Przede wszystkim trzeba było wymieszać główny kolor tak aby barwy do całości.   Więcej informacji o metodach naszej pracy znajduje się na stronie głównej.  Zapraszamy aby zapoznać się z informacją jak pracujemy a osobom zainteresowanym customem butów polecamy  wpisy na naszym blogu.
  

Buty Adidas przed odnową Buty Adidas po zmianie koloru

 

Chcesz otrzymać wycenę? 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 
 

Renowacja butów skórzanych

Odnawianie butów AldoRenowacja butów skórzanych w tym przypadku była efektem  wielkim pragnienia przywrócenia do życia ukochanych butów. Ich właściciel określił swoje obuwie jako najwygodniejsze buty na świecie 😉   Zarówno intensywne użytkowanie jak i niestosowanie prawideł bardzo wpłynęło na wygląd tych butów. Pierwszym krokiem było czyszczenie butów oraz użycie prawideł.. Skóra została wyprostowana ale z góry uprzedziliśmy właściciela tych butów  ,że nie jest to trwały efekt. Jak również poinformowaliśmy, że aby utrzymać obuwie w dobrej kondycji konieczne jest stosowanie prawideł. Więcej informacji o renowacji butów znajduje się  na naszej stronie głównej.  
 
 

W tym przypadku zastosowaliśmy malowanie jak technikę renowacji koloru.  Po przygotowaniu powierzchni został nadany kolor a  efekt  końcowy jest widoczny na zdjęciach poniżej. Renowacja  jest przez nas kończona  gdy zostanie nałożony odpowiedni impregnat do skóry .  I tak zrobiliśmy niespodziankę gdzie właściciel po zobaczeniu powiedział – „To nie są moje buty!”. Zapraszamy również do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Jesteśmy obecni również na tematycznym forum  w  którym posiadamy własny dział. Znajdują się tam opisy prac dotyczące butów, torebek czy też kurtek skórzanych. Polecamy nasz dział w forum „W butach” 
 

Renowacja butów skórzanych to oferta także dla Ciebie.

 
 
 

renowacja mocno używanych butów skórzanychRenowacja butów z skóry naturalnejRenowacja zdeformowanych butów skórzanychRenowacja starych butów z skóryRenowacja starych Aldo Efekt końcowy renowacji butów Nowy kolor po renowacji butów AldoWygląd butów po renowacji

 
 
 
 
 
 

Masz pytania? 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922