Renowacja torebki Hermes

Renowacja torebki Hermes dotyczyła wytarcia farby na powierzchni rączek. Takie wytarcia skóry zdarzają się zwykle w mocno pracujących miejscach. W przypadku torebek zwykle występują na krawędziach dołu, bokach oraz właśnie na rączkach.

Odnowa rączek
Raczki torebki Hermes po malowaniu

Najpopularniejsze uszkodzenia są widoczne w postaci otarć.  Zazwyczaj w takim miejscu nie ma już farby i lakieru wykończeniowego. A często też lakieru nie ma na większym obszarze niż miejsce uszkodzenia.

Wtedy bez ochrony lakierem, farba sama ulega wytarciu z powierzchni skóry. W takim wypadku lepiej, aby renowacja torebki nie dotyczyła tylko punktowo, samego miejsca, w którym jest widoczne otarcie, ale również większej powierzchni skóry.

Brak lakieru jest również zauważalny przy czyszczeniu torebek. W trakcie takiej pracy można zauważyć, że usuwane są nie tylko zabrudzania, ale widać również farba z powierzchni skóry.

W przypadku torebek wykonanych z zamkniętej skory odpowiednia metoda odnowy będzie malowanie. Istotnym elementem przy odnowie elementu torebki jest odpowiednie wymieszanie farby tak, aby kolor nowej farby pasował do oryginału. Mając właściwie wymieszana farbę można przeprowadzić cały proces odnowy.

Renowacja torebki Hermes we własnym zakresie?

Podobnie jak w przypadku innych torebek oczywiście można próbować wykonać taka prace, ale właśnie dopasowanie koloru może być podstawową przeszkoda.

Nawet w przypadku podstawowych kolorów typu czarny czy tez biały gotowe farby oferowane w sklepach raczej nie będą pasowały do oryginalnego koloru. A w innych kolorach znalezienie gotowego koloru, który nawet w przybliżonym stopniu będzie pasował do oryginału nie ma dużych szans na powodzenie.

Właśnie, dlatego dopasowanie koloru do oryginału wymaga wymieszania kilku bazowych kolorów. Sklepy ograniczają paletę kolor gdyż ilość kombinacji kolorów i ich odcieni jest praktycznie nieograniczona. A każda różnica w odcieniu koloru będzie widoczna na powierzchni torebki po nałożeniu nowej farby i konfrontacji z oryginalnym kolorem.

Nie mając doświadczenia raczej trzeba się liczyć, że renowacja torebki może skończyć niepowodzeniem. Także dobranie stopnia wybłyszczenia lakieru wykończeniowego nakładanego na farbę, może być problematyczne.

Uszkodzenia w torebkach Hermes

Odnowa rączek w pomarańczowym kolorze
Wygląd torebki po malowaniu rączek

Jednym z popularnych problemów, jakie do nas docierają są właśnie wytarcia farty na rączkach skórzanych. Również w torebkach Hermes, farba na rączkach może odpadać po pewnym czasie. Wtedy renowacja poprzez malowanie zwykle dotyczy całych raczek.

Oprócz uszkodzeń farby na zewnętrznej powierzchni rączek, ulega popękaniu lub odpadnięciu farba krawędziowa na brzegach rączek oraz odklejają się zaślepki na końcach rączek. Odnowienie farby krawędziowej jest dość problematyczne, dlatego bywa ona całkowicie usunięta z krawędzi rączek. Zaślepki o ile to możliwe udaje się przykleić do rączek.

Malowanie całej powierzchni raczek pozwala na przywrócenie ich dobrego wyglądu a co za tym idzie, całej torebki. Na złączonych zdjęciach są przykłady rączek po renowacji. Koloru na zdjęciach przed nie udało się uchwycić odpowiednio. Rzeczywisty kolor torebek Hermes jest widoczny na zdjęciach po renowacji.