Odnowa butów

Odnowa butów – metody i surowce.

Odnowa butów damskich
Odnowienie butów zabrudzonych tworzywem

Odnowa butów jest dobrym sposobem na przywracanie wyglądu używanego obuwia. Można odnowić wygląd butów zarówno poprzez malowanie jak i farbowanie butów, czyli barwienie obuwia. Dotyczy to butów skórzanych w tym zamszowych  i nubuku oraz sneakers czy też sportowych Przede wszystkim . sposób zależy od rodzaju surowca z jakiego są wykonane buty. Jednak odnowa butów z zastosowaniem barwników dotyczy obuwia wykonanego z skóry otwartej i niektórych tkanin. Informacje o tym jak rozpoznać rodzaj skóry poprzez prosty test można znaleźć na naszej stronie Farbowanie butów. W pozostałych przypadkach surowców stosuje się farbę przy odnawianiu obuwia. Ponadto  można odnowić buty wykonane z tkanin jaki i różnego rodzaju tworzyw. Jednak w przypadku obuwia z tworzyw odnowa może być niezbyt trwała. Dlatego odnawianie butów skórzanych w stosunku do obuwia z tworzyw ma większe szanse na bardziej trwały efekt.

Odnowa butów – przyczyny

Najczęstszym powodem odnawiania butów jest utrata oryginalnego koloru. Płowienie i wytarcia to najczęstsze przyczyny odtwarzania dawnego koloru. Bardzo często ten problem dotyczy butów skórzanych , gdy użyto skór  zamszowych lub nubuku Również przecięcia, dziury i ubytki często są połączone z utrata koloru. Przede wszystkim problemy wywołują różnego rodzaju płyny jak również zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Podobnie  różnego rodzaju płyny czyszczące i żele mogą spowodować uszkodzenia obuwia. Bardzo trudne do usunięcia są pozostałości rozpadających się tworzyw sztucznych oraz ekoskóry. Dlatego odnowa butów zabrudzonych w ten sposób jest czasami dość pracochłonna.  Jeden z takich przypadków jest opisany poniżej.

Odnawianie butów skórzanych zabrudzonych tworzywem sztucznym.

Odnowa skórzanych butów damskich
Buty przed odnową

Buty o których mowa miały przez pewien czas kontakt z słabej jakości tworzywem, które zaczęło rozkładać i co najważniejsze,  przyklejać się do obuwia. Efekt był niezbyt zachęcający ponieważ buty były w jasnym kolorze a tworzywo maiło kolor czarny. Ponadto  zabrudzenia były wyraźne i nie dały się usunąć środkami czyszczącymi. Pierwotnym pomysłem było malowanie butów tak, aby odtworzyć oryginalny kolor. Jednak  okazało się, ze kolor tworzywa przenika przez jasny kolor farby. Dlatego aby „ukryć” zabrudzania obuwia, potrzebne było zastosowanie czarnego koloru aby odnowa była skuteczna.  Po zastosowaniu tego koloru farby zabrudzania przestały być widoczne. Przede wszystkim same buty nabrały eleganckiego wyglądu. Jednak odnowa butów skórzanych ,gdzie zabrudzenia utrudniają odtworzenie koloru jest często kompromisem pomiędzy tym, co można wykonać a wstępnymi założeniami. Więcej informacji o pracach dotyczących renowacji butów i innych przedmiotów jest na naszej  stronie głównej.

 
 
 
 

Sprawdź cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów z nubuku

Buty z nubuku – farbowanie czyli barwienie skóry

Farbowanie zaplamionych butów z nubuku
Barwienie zaplamionych butów z nubuku

Farbowanie butów z nubuku jest czasami jedynym rozwiązaniem, gdy celem jest odzyskanie dobrego wyglądu. Nubuk jest otwartą skórą szorstka i często nie jest zabezpieczany w żaden sposób przed zabrudzeniami. Właśnie bark zabezpieczenia skóry staje się to utrapieniem dla osób posiadających buty z nubuku. Takie buty wchłaniają wszelkie zabrudzenia a im jaśniejszy kolor skóry tym trudniej zachować czyste obuwie.  Do usuwania zabrudzenia, jakie powstają są często stosowane domowe sposoby. Ale nie zawsze odnowa butów domowymi sposobami kończą się sukcesem.

Bardzo często nie dość, że nie uda się sunąc plam z nubuku to dodatkowo plama zostaje skutecznie zakonserwowana po takim zabiegu. Wtedy nawet stosując profesjonalne środki nie uda się usunąć plam z takich butów. Jednym rozwiązaniem pozostaje wtedy farbowanie butów. Więcej informacji o farbowaniu butów jest na naszej stronie.

Farbowanie butów z nubuku – na jaki kolor?

Czubek buta po farbowaniu
Nowy kolor obuwia po farbowaniu

Barwienie to ostateczne rozwiązanie w przypadku plam na butach. Farbowanie butów z nubuku jest zawsze poprzedzone czyszczeniem takiej skóry. Jeśli nie zakończy się ono sukcesem to aby pokryć plamy używa się barwnika. Przede wszystkim w większości przypadków plamy są ciemne. Barwniki do zamszu są mocno transparentne i nie kryją tak mocno jak farby, Zatem aby barwnik zamaskował plamy kolor musi być ciemniejszy niż plamy. Do ciemnych plam nie polecamy jasnych kolorów gdyż nie dają pewności pokrycia plam na nubuku  Ale jeśli kolor wypłowiał albo został rozjaśniony punktowo poprzez użycie np. rozpuszczalnika typu zmywacz do paznokci albo płyn do demakijażu to można zastosować jasny kolor. Jednak zasadą jest wcześniejsze czyszczenie nubuku.

Problemy z farbowaniem butów 

Jednak inna wadą jasnych kolorów użytych do farbowania jest to, że mogą powstać cienie na butach z nubuku. Wynika to z tego, że używane skóry zawierają nie widoczne zabrudzenia. Skóra wyniku takich zabrudzeń nierówno wchłania barwnik a to powoduje, że po farbowaniu nie na jednolitej barwy skóry. Inny problemem, jaki wiąże się z farbowaniem jest możliwość przenoszenia barwika na inne przedmioty. Jeśli barwnik nie zostanie wchłonięty to właśnie nadmiar może powodować przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Innymi słowy, taka skóra brudzi przedmioty z którymi się zetknie.   Dodatkowym powodem było wypłowienie koloru.  Dlatego w początkowej fazie użytkowania takich butów należy być ostrożnym.  Więcej informacji o naszej pracy jest na stronie głównej.

 

   
 
 

Zapytaj o cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów skórzanych

Farbowanie butów skórzanych
Farbowanie damskich butów

Farbowanie butów skórzanych czyli barwienie obuwia jest dobrym sposobem na odnowienie wyglądu obuwia wykonanego z skór otwartych. Właśnie dlatego tego typu skóry można farbować poprzez użycie odpowiednich barwników. Informacja o tym jak rozpoznać rodzaj skóry, który będzie odpowiedni do barwienia, jest poniżej na tej stronie.

Zastosowanie barwników do odnowienia koloru skóry, pozwala na zachowanie pozwala zachować naturalny charakter butów skórzanych. Takie farbowanie butów skórzanych daje również możliwość „zamaskowania” różnego rodzaju drobnych przetarć i uszkodzeń skóry. 

Jednak w przypadku farbowania butów skórzanych, problematyczne jest maskowanie głębokich uszkodzeń lub dziur. Do wypełniania dziur i głębokich ubytków stosujemy szpachlę. Jest to dobra metoda przy zastosowaniu malowania gdyż farba pokryje szpachlę i miejsce nałożenia szpachli nie będzie się zbytnio wyróżniać. W przypadku użycia barwników nie stworzą powłoki na szpachli ani też specjalnie się nie wchłoną. Dlatego takie uszkodzone miejsce po zastosowaniu szpachli i barwnika nie wygląda estetycznie. Innymi słowy będzie się odróżniać od reszty powierzchni skórzanych butów oraz taka naprawa może być niezbyt trwała.

Farbowanie butów ze skóry

Rabowanie butów ze skóry
Farbowanie butów ze skóry licowej

Nie każdy barwnik  zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę. W efekcie takiego farbowania skóry, barwnik może się przenosić na inne przedmioty. Buty  zabezpieczone lakierem wykończeniowym uniemożliwiają przenoszenia barwnika na inne przedmioty. Nieco usztywnia on skórę, ale przede wszystkim uniemożliwia przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Jednak nie  każde farbowanie butów ze skóry powoduje takie efekty. Są skóry, które całkowicie wchłaniają barwniki i nie powodują konieczności wykonania dodatkowych prac. Wtedy do wykończenia butów wystarczy użyć kondycjonerów do obuwia. Lakier ma również taką zaletę, że wzmaga zabezpieczenie skóry przed wpływem wody. Jednak woda jest rozpuszczalnikiem dla barwników i nie wpływa korzystnie na kolor barwionej skóry.

Farbowanie butów skórzanych na przykładzie damskiego obuwia

Buty skórzane przed barwieniem
Wygląd butów skórzanych przed nadaniem nowego koloru

Buty, które do nas dotarły miały już wyraźne ślady użytkowania. Rysy i przetarcia powodowały niezbyt wygląd butów. Poza tym kolor utracił już swój dawny urok. Farbowanie  ukryło rysy i zabrudzenia a jednocześnie odświeżyło wygląd  obuwia. W tym przypadku farbowanie butów skórzanych nie wymagało zastosowania lakieru gdyż barwnik całkowicie wniknął w powierzchnię skóry. Efekt końcowy był całkiem zadawalający.

Jak rozpoznać rodzaj skóry przeznaczonej do farbowania

W tym celu wykonuje się prosty test. Należy wylać „krople” wody na nieuszkodzony/wytarty fragment skóry i obserwować, co stanie się z wodą.

Gdy woda nie wchłania się a raczej zostaje lub spływa po powierzchni to jest to skóra zamknięta.  Do takiej skór bardziej pasują farby niż barwniki. Ale więcej informacji o odnawianiu obuwia z użyciem farb jest na stronie Malowanie butów

Wchłaniająca się woda  i  powstająca  w miejscu nałożenia ciemna plama  oznacza, że jest to skóra otwarta. Jeśli woda się wchłania zbyt wolno to można rozetrzeć/wetrzeć wodę aby przyspieszyć proces.  Właśnie na tego typu skórze można wykonać farbowanie.

O barwieni skóry można więcej przeczytać na naszej stronie Farbowanie butów

Pracujemy nie tylko stacjonarnie ale również wysyłkowo. Obsługujemy wszystkie miasta w Polsce – Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Poznań i wszystkie inne miasta

 
 
 
 

Masz pytania ? 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów zamszowych

Farbowanie butów zamszowych na czerwony kolor
Przywracanie koloru zamszowych butów

Farbowanie butów zamszowych to jedna z naszych najpopularniejszych prac. Zamsz z czasem traci swój dobry wygląd.  Dlatego właśnie utrata koloru znacząco wpływa na wygląd obuwia.  Ale przede wszystkim  polecamy zacząć od czyszczenia  przed podjęciem decyzji o farbowaniu obuwia na określony kolor. Czasami samo czyszczenie jest wystarczające dla uzyskania dobrego wyglądu . Jednak jeśli jest to nie wystarczające proponujemy farbowanie butów zamszowych.

Farbowanie butów zamszowych to sposób na plamy

Przede wszystkim,  farbowanie zamszu jest rozwiązaniem problemów z plamami . Innymi słowy gdy nie udaje się usunąć uporczywych plam,  pozostaje „ukrycie” ich poprzez  farbowanie skóry. Co więcej, kolor jaki zostanie użyty w dużym stopniu zależy do efektów czyszczenia.  Najwięcej problemów powodują jasne kolory butów. Jednak w ich przypadku odzyskanie oryginalnego koloru jest możliwe tylko jeśli uda się usunąć plamy.  Dlatego czyszczenie skór zamszowych jest kluczowe dla dalszych kroków. Ponadto  gdy są widoczne efekty czyszczenia można podejmować decyzje co do koloru. Podsumowując, bez czyszczenia nie będzie szans na odzyskanie koloru.  Jednak więcej informacji można znaleźć na naszej stronie zajmującej się właśnie taką częścią naszej pracy jaką jest farbowanie butów .

Podobnie jedną z przyczyn utraty wyglądu obuwia  jest płowienie koloru  pod wpływem czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie farbowanie jest wtedy dobrym rozwiązaniem. Tak było również w przypadku butów,  widocznych na zdjęciach . Z czasem utraciły swój naturalny kolor oraz  zostały nieco zaplamione. Podsumowując , czyszczenie spowodowało usunięcie plam a całości dopełniło odświeżenie koloru .

 
Więcej informacji o naszej pracy znajduje się na stronie głównej.
 
 
 
 

Już czas odnowić również Twoje buty!

 
 
 
 

 
 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę ? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Odnawianie butów Adidas

Odnawianie butów AdidasOdnawianie butów pomoże nam odtworzyć wrażenie jakie mieliśmy w chwili podjęcia decyzji zakupu. Buty które dostaliśmy były wrażenie zużyte i wymagały interwencji . Dlatego całość procesu zaczęliśmy od czyszczenie. Jednak zdarza się ,że  czasami nie udaje się doczyścić wszystkich elementów . Podobnie  też było w przypadku podeszwy w tych butach.  Nie udało się usunąć brudu z jej powierzchni . Dlatego alternatywnym  zabiegiem jest malowanie podeszwy. Jednak nie polecamy tego  gdyż nie jest ono trwałe . Co więcej, tego typu prace wykonujemy wyłącznie na życzenie klienta , wcześniej informując o ewentualnych problemach.

Odnawianie butów odwraca efekty starzenie obuwia.

Buty nie miały znaczących uszkodzeń dlatego praca z nimi nie była zbyt skomplikowana . Przede wszystkim trzeba było wymieszać główny kolor tak aby barwy do całości.   Więcej informacji o metodach naszej pracy znajduje się na stronie głównej.  Zapraszamy aby zapoznać się z informacją jak pracujemy a osobom zainteresowanym customem butów polecamy  wpisy na naszym blogu.

 

 

 

 
 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę? 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 
 

Custom butów Nike Air Jordan 7

Custom butów Air Jordan 7Custom butów najlepiej jest wykonać na fabrycznie nowych butach. Ale czasami zdarza się ,że realizujemy takie zadania na starszych butach . Tak było i w tym przypadku. Buty były w słabej kondycji i właściciel miał świadomość ,że tego typu pracę na tych butach nie będą trwałe. Dla ich właściciela bardziej istotna była kolorystyka niż trwałość. Zwłaszcza ,że buty były przeznaczone od bardzo okazyjnych wyjść.

Custom butów nada nowy obraz Twojemu obuwiu

Kolory zostały indywidualnie wymieszane na potrzeby tego projektu. Po pomalowaniu został nałożony lakier a ubytki w powierzchni zostały uzupełnione. Całość prac zajęło dużo czasu ale efekt końcowy był bardzo interesujący.

Custom to jeden elementów naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą naszych prac na stronie głównej. Polecamy także naszą galerie zdjęć

 

 

Buty AJ7 przed customem bokButy AJ7 przed customem drugi bokButy AJ7 przed customem noskiButy AJ7 widok z góry przed zmianąCustom butów Air Jordan 7Custom butów AirJordan7 po zakończeniu bok drugiCustom butów Air Jordan 7 widok noskówCustmo butów Air Jordan 7 z tyłu

 

Masz pytania ? 
 

 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Nike personalizacja Air Force 1

„Nike personalizacja – czy możecie się tym zająć? Nike personalizacja” – to były hasło naszego stałego klienta . Tak wykonujemy takie zadania Wykonanie personalizacje na nowych butach nie tylko Nike ale i tez innych marek. jest najlepszym rozwiązaniem gdyż pracę mogą być realizowane na nieuszkodzonym podłożu.  A to już jest bardzo istotne dla końcowego efektu. Ale czasami ulegamy prośbom i realizujemy pomysły na używanych butach. Tak tez było też w przypadku tych butów Nike. Stan nie był „rewelacyjny” zwłaszcza przełamania na noskach nie wróżą dłuższego utrzymania farby w miejscu przełamań. Ale nie wszystkie buty są przeznaczone do intensywnego noszenia .Jeśli dodatkowo klient jest świadomy ewentualnych problemów to przyjmujemy takie zadania do realizacji. Jeśli potrzebne jest więcej informacji o tym jakie stosujemy metody odnowy butów to zapraszamy na stronę główną .

Masz buty Nike personalizacja może być wykonana również dla Ciebie

Z założenia nie polecamy malowania podeszwy gdyż istnieje ryzyko odpadania i wycierania farby . W przypadku tych butów wybielenie/od żółcenie podeszwy nie przyniosło spektakularnych efektów,. Dlatego na życzenie klienta dokonaliśmy wybielenia boku podeszwy poprzez malowanie oczywiście uprzedzając klienta o ewentualnych problemach. Efekt końcowy przedstawiamy poniżej.  Oprócz butów zajmujemy się również renowacją torebek i polecamy wpisy na naszym blogu.

Bok butów przed rozpoczęciem pracButy Nike przed zmianą widok z bokuNoski butów przed zmianąNoski butów po personalizacjiBok butów Nike po zakończeniu prac

 

 

Chcesz się dowiedzieć więcej?  
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Renowacja torebki skórzanej Coccinelle

Efekt renowacji torebki skórzanejRenowacja torebki skórzanej wiąże się z wieloma czynnościami , które maja wpływ na końcowy efekt. W  przypadku tej torebki sama powierzchnia skóry wymagała niewielkich interwencji ale  sam efekt kolorystyczny był zdecydowanie do poprawy. Dodatkowym zadaniem było utrzymanie bez zmian , koloru kontrastowych nici. Same zabezpieczenie nici zajęło wiele czasu ale warto było zrobić zabezpieczenia. Ale jest to tez czynność  znacząco wpływająca na cenę końcową. Podczas nakładania nowej farby konieczne było poprawienie koloru na wielu bardzo niewielkich elementach co też wymagało poświęcenia czasu na malowanie. Efekt końcowy zdecydowanie odmienił wygląd torebki. Jeśli dowiedzieć się więcej o rodzajach skór i technice odnowy jakie stosujemy to wejdź na naszą stronę główną. Możesz też zobaczyć jak przebiegała renowacja torebki  Kazar.

Renowacja torebki skórzanej ? Napisz ,zapytaj …

 

Środki do renowacji torebki skórzanej Dół torebki skórzanej przed renowacją Dno torebki skórzanej pro renowacjąTorebka przed renowacjąGórna część torebki skórzanej przed renowacją Torebka skórzana po renowacji Fragment torebki skórzanej po renowacjiTorebka po renowacji

 
 
 

Masz pytania i wątpliwości ? 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Renowacja butów skórzanych

Odnawianie butów AldoRenowacja butów skórzanych w tym przypadku była efektem  wielkim pragnienia przywrócenia do życia ukochanych butów. Ich właściciel określił swoje obuwie jako najwygodniejsze buty na świecie 😉   Zarówno intensywne użytkowanie jak i niestosowanie prawideł bardzo wpłynęło na wygląd tych butów. Pierwszym krokiem było wyczyszczenie butów oraz użycie prawideł.. Skóra została wyprostowana ale z góry uprzedziliśmy właściciela tych butów  ,że nie jest to trwały efekt. Jak również poinformowaliśmy, że aby utrzymać obuwie w dobrej kondycji konieczne jest stosowanie prawideł. Więcej informacji o renowacji butów znajduje się  na naszej stronie głównej.  
 
 

W tym przypadku zastosowaliśmy malowanie jak technikę renowacji koloru.  Po przygotowaniu powierzchni został nadany kolor a  efekt  końcowy jest widoczny na zdjęciach poniżej. Renowacja  jest przez nas kończona  gdy zostanie nałożony odpowiedni impregnat do skóry .  I tak zrobiliśmy niespodziankę gdzie właściciel po zobaczeniu powiedział – „To nie są moje buty!”. Zapraszamy również do obejrzenia naszej galerii zdjęć.
 
 

Renowacja butów skórzanych to oferta także dla Ciebie.

 
 
 

renowacja mocno używanych butów skórzanychRenowacja butów z skóry naturalnejRenowacja zdeformowanych butów skórzanychRenowacja starych butów z skóryRenowacja starych Aldo Efekt końcowy renowacji butów Nowy kolor po renowacji butów AldoWygląd butów po renowacji

 
 
 
 
 
 

Masz pytania? 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 
 
 
 

Renowacja torebki skórzanej Kazar

Renowacja torebki damskiej Kazar z skóryRenowacja torebki , miała głownie na celu odzyskanie koloru.  Dodatkowo torebka miała ślady po długopisie. Torebka była wykonana z skóry otwartej i niestety nie dało by się odtworzyć oryginalnego koloru poprzez barwienie. Dlatego potrzebne było zamkniecie skóry poprzez malowanie. Rączki torebki były mocno zatłuszczone i konieczne było wielokrotne użycie środka dedykowanego do tego typu problemu.  Również potrzebny był też specjalny podkład pod farbę aby renowacja torebki zakończyła się sukcesem. Gdy już powierzchnia skóry była gotowa przystąpiliśmy do malowania Jednak było wiele detali do malowania i cała renowacja  zajęła sporo czasu . A efekt jest widoczny na załączonych zdjęciach.  Oczywiście zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczą skór oraz renowacji , znajdujących się na naszej stronie.

Już jest czas na odnowienie Twojej torebki.

 

Wygląd boku z zamkiemWygląd od przodu przed renowacjąWidok z góry przed rozpoczęciemRenowacja torebki widok boku z dużą kieszeniąBok po zakończeniu prac

 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922