Farbowanie torebek

Farbowanie torebek – metoda na ożywienie koloru

Farbowanie torebek
Zmiana koloru torby

Farbowanie torebek to jedna z metod renowacja skór. Pozwala ona zachować charakter skóry w sposób najbardziej zbliżony do oryginału. Farbowanie a w zasadzie barwienie dotyczy torebek ze skóry otwartej. Aby nadając kolor stosujemy barwniki na bazie alkoholu. Przy czym renowacja torebek poprzez barwienie wykonujemy na skórach otwartych gładkich (aniliny, semianiliny)

W przypadku skór szorstkich ( (zamsz i nubuk) farbowanie torebek za pomocą barwników jest mocno utrudnione. Nie barwimy torebek z ekoskóry. Informacja o tym jak rozróżnić otwarta od zamkniętej jest na dole tej strony.

Co warto wiedzieć o barwieniu zlecając farbowanie torebek

 

Pryz gładkich skórach barwienie jest najczęściej potrzebne w przypadku utraty /wypłowienia koloru. Inny powód to plamy i zabrudzenia, które nie dają się usnąć z torebek.. W takim przypadku  pozostaje zmiana koloru poprzez farbowanie/barwienie skóry.

Przy barwieniu jedną z przeszkód jest transparentność barwników. Nie są one mocno kryjące i nie tworzą powłoki takiej jak farby. Dlatego nie uda się zmienić ciemnego koloru na jasny. Również właściwości barwników powodują, ze stosują nawet taki sam kolor jak oryginał nie uda się pokryć plam, które są ciemniejsze niż sam barwnik. Jest to sytuacja, która występuje w przypadku przedmiotów ze skóry. Dla nas jest to powtarzający się temat, zwłaszcza, gdy wykonujemy farbowanie butów.

Jaki kolor można zastosować zlecając  farbowanie  torebek skórzanych?

 

Na kolor końcowy wpływa kolor tła, czyli skóry, na jaki nakłada się barwnik. Barwnik mieszając się z barwą tła powoduje, że tak uzyskany efekt jest zupełnie inny kolor niż by zakładany. Także w przypadku barwników nie bardzo jest możliwości robienia prób jak w przypadku farb, mieszania koloru i wykonywania prób na torebce.

 Każda taka próba zostawia ślad na skórzanych powierzchniach torebki i jest on praktycznie nieusuwalny. Powstaje po prostu rodzaj plamy a jeśli trzeba zrobić wiele prób ta takich „śladów” jest tyle ile było prób.

Dlatego wykonując farbowanie korzystamy z palety gotowych kolorów dostępnych u naszych dostawców barwników skórzanych. Wada jest ograniczona ilość kolorów, jakie są dostępne. A to powoduje, ze nie zawsze można dobrać kolor dokładnie pasujący do torebki.

Czy kolor uzyskany poprzez farbowanie będzie jednolity?

 

Farbowanie torebki warszawa
Farbowanie torebki z widocznym nierównym kolorem

Przy jasnych kolorach raczej nie uda się uzyskać jednolitego koloru. Choć większe szanse są przy odświeżeniu kolor niż przy całkowitej zmianie. Renowacja torebek, które na skórze oprócz zabrudzeń maja plamy i zacieki a celem jest uzyskanie poprzez farbowanie jasnego koloru, raczej nie skończy się powodzeniem.

Oczywiście można spróbować zastosować jasny kolor, ale trzeba się liczyć z nierównością koloru. Na zdjęciu obok jest przykład boku torebki po farbowaniu na w miarę ciemny kolor, który również nie uzyskał jednolitości. Na inny zdjęciu poniżej , widać ta sama torebkę z boku gdzie kolor nie jest do końca jednolity.

 Dlatego jeśli celem jest jednolity kolor lub ukrycie plam czy zacieków, najlepiej do barwienia takich torebek zastosować mocno ciemny kolor typu czekoladowy lub czarny. Na dole tej strony są przykłady takich zmian koloru.

Jeśli koniecznie chcemy uzyskać jednolity kolor to jest to możliwe poprzez malowanie torebek farbami do skóry. Ale zmienia to całkowicie wygląd jak również nasze pierwsze wrażenie, jakie mamy porównując oryginalną skórę do tej po malowani.. Osoby mające w ręku torebkę wykonaną z skóry otwartej po malowaniu określają jej wygląd, jako bardzie sztuczny czy wręcz plastikowy. Ale zawsze pierwsze wrażenie zależy od osoby dokonującej oceny wyglądu.

 

Masz pytania  ? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń :572020922

 

 

 

Czy torebka po farbowaniu może brudzić?

 

Farbowanie torebek skórzanych
Farbowanie torebki skórzanej

Tak, skóra po barwieniu może się tak zachowywać. Przyczyną jest wchłanianie barwnika. Nie wszystkie skóry wchłaniają całkowicie nakładany barwniki a to powoduje, że niewchłonięty barwnik przenosi się na inne przedmioty, czyli po prostu brudzi.

W przypadku torebek takie właściwość nie są zbyt pożądane.

Ale zdarza się, że farbowanie kończy się całkowitym wchłonięciem barwnika i skóra nie budzi. W przypadku torebek, które po farbowaniu brudzą, stosujemy zabezpieczenia powierzchni skóry.

Jak można zabezpieczyć powierzchnie torebek po farbowaniu?

 

Jeśli torebka jest z skóry gładkiej stosujemy lakiery wykończeniowe i odpowiednie środki wykończeniowe do skór. Najtrudniejsze  są zmiany kolorów . Renowacja torebek poprzez farbowanie w takich przypadkach wymaga dużej ilości barwników. Zawsze istnieje ryzyko, ze mimo zabezpieczenia odpowiednimi środkami skóra po farbowaniu może gdzież zabrudzić jakiś przedmiot.

 Dlatego po barwieniu zalecana jest „profilaktyka” w użytkowaniu torebek. Najpierw powinna ona mieć kontakt z ciemnym przedmiotami / ubraniami. Jeśli nic się nie dzieje stopniowo przechodzimy do jaśniejszych przedmiotów.

Torebki zamszowe i z nubuku nie uda się zabezpieczyć w taki sposób jak jest to możliwe w przypadku skór gładkich. Dlatego w przypadku torebek zamszowych i tych z nubuku raczej polecamy czyszczenie..

Jak rozpoznać czy skóra nadaje się do farbowania?

 

Wystarczy wykonać prosty test. Na powierzchnie skóry należy nałożyć „kroplę” wody. Jeśli woda pozostaje na powierzchni skory lub po niej spływa to mamy do czynienia z skórą zamkniętą i odpowiednia metoda będzie malowanie. Jeśli skóra wchłonie wodę i powstanie ciemna plama w miejscu wchłonięcia to oznacza, że torebka jest ze skóry otwartej i można dokonać farbowania. Wchłanianie można nieco przyspieszyć wcierając wodę w powierzchnie skóry.

 

Czy można zlecić farbowanie wysyłając torebkę poprzez Paczkomat, kuriera lub Poczta Polską?

 

Tak, można wysłać paczkę, Dlatego wykonujemy farbowanie torebek nie tylko dla mieszkańców takich miast jak Warszawa, Wrocław, Kraków Poznań czy Gdańsk, ale również dla mieszkańców całej Polski. Więcej o wysyłce informacji jest na naszej stronie „Jak działamy”

 

Ile kosztuje farbowanie torebki ? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

Czyszczenie Timberlandów

 

Czyszczenie Timberlandów – szansa na lepszy wygląd

 

Czyszczenie Timberlandów
Usuwanie zabrudzeń z Timberlandów

Czyszczenie Timberlandów warto wykonać, aby przedłużyć życie takiego obuwia. Najczęściej buty tej marki są wykonane z otwartej skóry.  Niestety ale taka skóra bardzo łatwo ulega zabrudzeniom . A zwłaszcza, że chyba najpopularniejszym kolorem jest miodowy.  Jeśli obuwie zostało wykonane z  nubuku czy zamszu to czyszczenie takiej skóry jest jeszcze możliwe. W przypadku, gdy buty Timberland są wykonane z gładkiej skóry otwartej to czyszczenie raczej nie pomoże. A wręcz może pogorszyć wygląd.

 

Timberlandy czyszczenie zadziałało ale kolor jest mocno rozjaśniony. Co teraz?

 

Renowacja koloru Timberlandów
Przywracanie koloru butów po usuwaniu śladów soli

Można albo postawić buty rozjaśnione albo można wykonać farbowanie butów na zbliżony kolor. Dlaczego zbliżony kolor a nie dokładnie taki sam? Barwniki u dostawców są w określonych kolorach lecz nie zawsze dokładnie pasują do skóry, która będzie barwiona. Owszem ,można mieszać kolory ale paleta kolorystyczna producenta barwników jest mocno dość ograniczona i nie zostawia ona dużego pola manewru.

 

Czyszczenie Timberlandów wykonanych z nubuku
Czyszczenie miodowych Timberlandów

Poza tym, aby sprawdzić kolor, trzeba nałożyć próbkę nowego koloru na skórę. Przygotowując kolor czasami trzeba wykonać wiele takich prób. Problem w tym, że takie próby nałożone na skórę nie dadzą się całkowicie usunąć. I czyszczenie różnymi środkami nie usunie takich „plam” w miejscach prób.

Dlatego stosuje się barwnik w kolorze producenta. Ale zawsze przy barwieniu istnieje ryzyko, ze mogą powstać cienie/nierówności koloru. Na zdjęciu jest przykład gdzie samodzielne czyszczenie Timberlandów z zacieków soli rozjaśniło buty i było konieczne barwienie. Czyszczenie butów z śladów soli bardzo często kończy się odbarwieniami .Barwnik był nieco ciemniejszy, ale sam proces zakończył się pomyślnie i nie powstały cienie kolorystyczne.

Czyszczenie Timberlandów – jeśli nie pomaga to, co można zrobić?

Farbowanie Timberlandów na czarno
Zmiana koloru z różowego na czarny

W takim przypadku pozostaje jedynie renowacja Timbelandów a w zasadzie zmiana koloru. Taka prace wykonuje się barwnikami, które wnikają w skórę   i nadają kolor.

Ale aby pokryć plamy potrzebny jest barwnik w kolorze ciemniejszym niż najciemniejsze plamy na butach z nubuku. Najczęściej kolorem, jaki może pokryć plamy jest czarny. To jest też sposób, gdy wielokrotne czyszczenie Timberlandów po wywołuje irytację i chcemy zmienić kolor na bardziej praktyczny w użyciu i łatwiejszy w utrzymaniu.

W takim przypadku po barwieniu dodatkowo stosujemy odpowiednie środki, przez co zachowanie dobrej kondycji butów jest proste i możne je wykonać we własnym zakresie. Po takiej pracy wskazujemy pasty i kremy, które wystarcza do utrzymania wyglądu butów.

 

 

Ile kosztuje czyszczenie  Timberlandów? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

Renowacja Timberlandów

Renowacja Timberlandów
Odnowienie koloru Timberlandów

Renowacja Timberlandów wielokrotnie dotyczy obuwia wykonanego w miodowy kolor. Ten kolor ulega zabrudzeniom, pojawiają się tez tłuste plamy, zimą na skórze pojawiają się zanieczyszczenia po soli drogowej a sam kolor płowieją. Takie buty przystają wyglądać atrakcyjnie i wtedy potrzeba jest renowacja. Dla obuwia marki  Timberland , dobrym rozwiązaniem może być czyszczenie butów . Taki zabieg jest zawsze przez nas wykonywany przed bawienie/ butów. Przy butach Timberland wykonanych z miodowego nubuku, takie rozwiązanie jest często wystarczające. Jednak nie jest to zawsze metoda, która pozwala w 100% odzyskać kolor. Dla tych Timberlandów gdzie kolor już mocno wypłowiał pozostaje rozwiązanie w postaci barwienia/ farbowania butów. Problem płowienia koloru również dotyczy Timberlandów w czarnym kolorze i tutaj również barwienie jest odpowiednim sposobem na tego typu problemy.

Odnowa Timberlandów, czyli renowacja butów z nubuku.

 

Na zdjęciach jest przykład gdzie renowacja Timberlandów odbyła się poprzez barwienie obuwia. Buty były bardzo mocno zasolone. Właśnie sól była nieskutecznie czyszczona domowymi sposobami. Samodzielne czyszczenie oprócz tego, że nie usunęło soli to dodatkowo spowodowało częściową utratę koloru. W tym przypadku renowacja Timberandów zaczęła się od usunięcia soli. Następnie powierzchnia została oczyszczona i przygotowana do barwienia. Gdy skóra była gotowa do barwienia praca była już prostsza i nie wymagała dużej ilości barwnika. Efekt końcowy widać na zdjęciach poniżej.

Zmiana koloru Timberlandów

 

Jednak zdarza się, że modowy kolor nubuku już w takim stanie, że czyszczenie nie pomaga a barwienie nie jest w stanie pokryć plam. Dlatego renowacja Timberlandów w takim przypadku wiąże się z zmiana koloru. Najczęściej zmieniamy miodowy kolor na czarny, który jest bardziej praktyczny w użytkowaniu oraz pozwala na pokrycie wszelki plam i zabrudzeń.

Renowacja butów Timberland to jedna z naszym usług . Ponadto wykonujemy inne prace dotyczące nie tylko renowacji butów

Przyjmujemy zadania zlecone  nie tylko stacjonarnie ale również wysłane przesyłką. Obsługujemy nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Kraków , Wrocław , Poznań czy Gdańsk ale również wszystkie miejscowości w całej Polsce.

 

Chcesz otrzymać wycenę? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

Odnowa butów

Odnowa butów – metody i surowce.

Odnowa butów damskich
Odnowienie butów zabrudzonych tworzywem

Odnowa butów jest dobrym sposobem na przywracanie wyglądu używanego obuwia. Można odnowić wygląd butów zarówno poprzez malowanie jak i farbowanie butów, czyli barwienie obuwia. Dotyczy to butów skórzanych w tym zamszowych  i nubuku oraz sneakers czy też sportowych Przede wszystkim . sposób zależy od rodzaju surowca z jakiego są wykonane buty. Jednak odnowa butów z zastosowaniem barwników dotyczy obuwia wykonanego z skóry otwartej i niektórych tkanin. Informacje o tym jak rozpoznać rodzaj skóry poprzez prosty test można znaleźć na naszej stronie Farbowanie butów. W pozostałych przypadkach surowców stosuje się farbę przy odnawianiu obuwia. Ponadto  można odnowić buty wykonane z tkanin jaki i różnego rodzaju tworzyw. Jednak w przypadku obuwia z tworzyw odnowa może być niezbyt trwała. Dlatego odnawianie butów skórzanych w stosunku do obuwia z tworzyw ma większe szanse na bardziej trwały efekt.

Odnowa butów – przyczyny

Po pierwsze ,najczęstszym powodem odnawiania butów jest utrata oryginalnego koloru. Płowienie i wytarcia to najczęstsze przyczyny odtwarzania dawnego koloru. Bardzo często ten problem dotyczy butów skórzanych , gdy użyto skór  zamszowych lub nubuku . Polecamy wpis na naszym blogu , gdzie opisujemy właśnie taki przypadek . Jest tam opisana renowacja Timberlandów. Inne problemy to przecięcia, dziury i ubytki często są połączone z utrata koloru. Przede wszystkim problemy wywołują różnego rodzaju płyny jak również zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Co więcej,  różnego rodzaju płyny czyszczące i żele mogą spowodować uszkodzenia obuwia. Jednak bardzo trudne do usunięcia są pozostałości rozpadających się tworzyw sztucznych oraz ekoskóry. Dlatego odnowa butów zabrudzonych w ten sposób jest czasami dość pracochłonna.  Jeden z takich przypadków jest opisany poniżej.

Odnawianie butów skórzanych zabrudzonych tworzywem sztucznym.

Odnowa skórzanych butów damskich
Buty przed odnową

Buty o których mowa miały przez pewien czas kontakt z słabej jakości tworzywem, które zaczęło rozkładać i co najważniejsze,  przyklejać się do obuwia. Efekt był niezbyt zachęcający, innymi słowy raczej straszyło, ponieważ buty były w jasnym kolorze a tworzywo miało kolor czarny. Ponadto  zabrudzenia były wyraźne i nie dały się usunąć środkami czyszczącymi. Pierwotnym pomysłem było malowanie butów tak, aby odtworzyć oryginalny kolor. Jednak  okazało się, ze kolor tworzywa przenika przez jasny kolor farby. Dlatego aby „ukryć” zabrudzania obuwia, potrzebne było zastosowanie czarnego koloru aby odnowa była skuteczna.  Po zastosowaniu tego koloru farby zabrudzania przestały być widoczne. Przede wszystkim same buty nabrały eleganckiego wyglądu. Jednak odnowa butów skórzanych ,gdzie zabrudzenia utrudniają odtworzenie koloru jest często kompromisem pomiędzy tym, co można wykonać a wstępnymi założeniami. Więcej informacji o pracach dotyczących renowacji butów i innych przedmiotów jest na naszej  stronie głównej.

 
 
 
 

Sprawdź cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów z nubuku

Buty z nubuku – farbowanie czyli barwienie skóry

Farbowanie zaplamionych butów z nubuku
Barwienie zaplamionych butów z nubuku

Farbowanie butów z nubuku jest czasami jedynym rozwiązaniem, gdy celem jest odzyskanie dobrego wyglądu. Nubuk jest otwartą skórą szorstka i często nie jest zabezpieczany w żaden sposób przed zabrudzeniami. Właśnie bark zabezpieczenia skóry staje się to utrapieniem dla osób posiadających buty z nubuku. Takie buty wchłaniają wszelkie zabrudzenia a im jaśniejszy kolor skóry tym trudniej zachować czyste obuwie.  Do usuwania zabrudzenia, jakie powstają są często stosowane domowe sposoby. Ale nie zawsze odnowa butów domowymi sposobami kończą się sukcesem.

Bardzo często nie dość, że nie uda się sunąc plam z nubuku to dodatkowo plama zostaje skutecznie zakonserwowana po takim zabiegu. Wtedy nawet stosując profesjonalne środki nie uda się usunąć plam z takich butów. Jednym rozwiązaniem pozostaje wtedy farbowanie butów. Więcej informacji o farbowaniu butów jest na naszej stronie.

Farbowanie butów z nubuku – na jaki kolor?

Czubek buta po farbowaniu
Nowy kolor obuwia po farbowaniu

Barwienie to ostateczne rozwiązanie w przypadku plam na butach. Farbowanie butów z nubuku jest zawsze poprzedzone czyszczeniem takiej skóry. Jeśli nie zakończy się ono sukcesem to aby pokryć plamy używa się barwnika. Przede wszystkim w większości przypadków plamy są ciemne. Barwniki do zamszu są mocno transparentne i nie kryją tak mocno jak farby, Zatem aby barwnik zamaskował plamy kolor musi być ciemniejszy niż plamy. Do ciemnych plam nie polecamy jasnych kolorów gdyż nie dają pewności pokrycia plam na nubuku  Ale jeśli kolor wypłowiał albo został rozjaśniony punktowo poprzez użycie np. rozpuszczalnika typu zmywacz do paznokci albo płyn do demakijażu to można zastosować jasny kolor. Jednak zasadą jest wcześniejsze czyszczenie nubuku.

Problemy z farbowaniem butów 

Jednak inna wadą jasnych kolorów użytych do farbowania jest to, że mogą powstać cienie na butach z nubuku. Wynika to z tego, że używane skóry zawierają nie widoczne zabrudzenia. Skóra wyniku takich zabrudzeń nierówno wchłania barwnik a to powoduje, że po farbowaniu nie na jednolitej barwy skóry. Inny problemem, jaki wiąże się z farbowaniem jest możliwość przenoszenia barwika na inne przedmioty. Jeśli barwnik nie zostanie wchłonięty to właśnie nadmiar może powodować przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Innymi słowy, taka skóra brudzi przedmioty z którymi się zetknie.   Dodatkowym powodem było wypłowienie koloru.  Dlatego w początkowej fazie użytkowania takich butów należy być ostrożnym.  Więcej informacji o naszej pracy jest na stronie głównej.

 

   
 
 

Zapytaj o cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów skórzanych

Farbowanie butów skórzanych
Farbowanie damskich butów

Farbowanie butów skórzanych czyli barwienie obuwia jest dobrym sposobem na odnowienie wyglądu obuwia wykonanego z skór otwartych. Właśnie dlatego tego typu skóry można farbować poprzez użycie odpowiednich barwników. Informacja o tym jak rozpoznać rodzaj skóry, który będzie odpowiedni do barwienia, jest poniżej na tej stronie.

Zastosowanie barwników do odnowienia koloru skóry, pozwala na zachowanie pozwala zachować naturalny charakter butów skórzanych. Takie farbowanie butów skórzanych daje również możliwość „zamaskowania” różnego rodzaju drobnych przetarć i uszkodzeń skóry. Samo czyszczenie butów w przypadku gładkich skór typu otwartego raczej nie przynosi pozytywnych rezultatów dlatego rozwiązaniem jest bawienie/farbowanie butów.

Jednak w przypadku farbowania butów skórzanych, problematyczne jest maskowanie głębokich uszkodzeń lub dziur. Do wypełniania dziur i głębokich ubytków stosujemy szpachlę. Jest to dobra metoda przy zastosowaniu malowania gdyż farba pokryje szpachlę i miejsce nałożenia szpachli nie będzie się zbytnio wyróżniać. W przypadku użycia barwników nie stworzą powłoki na szpachli ani też specjalnie się nie wchłoną. Dlatego takie uszkodzone miejsce po zastosowaniu szpachli i barwnika nie wygląda estetycznie. Innymi słowy będzie się odróżniać od reszty powierzchni skórzanych butów oraz taka naprawa może być niezbyt trwała.

Farbowanie butów ze skóry

Rabowanie butów ze skóry
Farbowanie butów ze skóry licowej

Nie każdy barwnik  zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę. W efekcie takiego farbowania skóry, barwnik może się przenosić na inne przedmioty. Buty  zabezpieczone lakierem wykończeniowym uniemożliwiają przenoszenia barwnika na inne przedmioty. Nieco usztywnia on skórę, ale przede wszystkim uniemożliwia przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Jednak nie  każde farbowanie butów ze skóry powoduje takie efekty. Są skóry, które całkowicie wchłaniają barwniki i nie powodują konieczności wykonania dodatkowych prac. Wtedy do wykończenia butów wystarczy użyć kondycjonerów do obuwia. Lakier ma również taką zaletę, że wzmaga zabezpieczenie skóry przed wpływem wody. Jednak woda jest rozpuszczalnikiem dla barwników i nie wpływa korzystnie na kolor barwionej skóry.

Farbowanie butów skórzanych na przykładzie damskiego obuwia

Buty skórzane przed barwieniem
Wygląd butów skórzanych przed nadaniem nowego koloru

Buty, które do nas dotarły miały już wyraźne ślady użytkowania. Rysy i przetarcia powodowały niezbyt wygląd butów. Poza tym kolor utracił już swój dawny urok. Farbowanie  ukryło rysy i zabrudzenia a jednocześnie odświeżyło wygląd  obuwia. W tym przypadku farbowanie butów skórzanych nie wymagało zastosowania lakieru gdyż barwnik całkowicie wniknął w powierzchnię skóry. Efekt końcowy był całkiem zadawalający. Polecamy wpisy na naszym blogu przestawiające inne zadania jakie realizowaliśmy. 

Jak rozpoznać rodzaj skóry przeznaczonej do farbowania

W tym celu wykonuje się prosty test. Należy wylać „krople” wody na nieuszkodzony/wytarty fragment skóry i obserwować, co stanie się z wodą.

Gdy woda nie wchłania się a raczej zostaje lub spływa po powierzchni to jest to skóra zamknięta.  Do takiej skór bardziej pasują farby niż barwniki. Ale więcej informacji o odnawianiu obuwia z użyciem farb jest na stronie Malowanie butów

Wchłaniająca się woda  i  powstająca  w miejscu nałożenia ciemna plama  oznacza, że jest to skóra otwarta. Jeśli woda się wchłania zbyt wolno to można rozetrzeć/wetrzeć wodę aby przyspieszyć proces.  Właśnie na tego typu skórze można wykonać farbowanie.

O barwieni skóry można więcej przeczytać na naszej stronie Farbowanie butów

Pracujemy nie tylko stacjonarnie ale również wysyłkowo. Obsługujemy wszystkie miasta w Polsce – Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Poznań i wszystkie inne miasta.

Gdy pojawią się pytania dotyczące farbowania butów….

Oczywiście  ten wpis nie da odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości  . Dlatego  proponujemy kontakt z nami . Udzielimy odpowiedzi na zadane pytania . Jednak  bardzo przydatne będzie przesłanie do nas zdjęć.   Dla niektórych typowo ogólnych pytań dotyczących zarówno   wysyłek , godzin pracy i temu podobnych, umieściliśmy  odpowiedzi w postaci działu FAQ

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

Masz pytania ? 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów zamszowych

Farbowanie butów zamszowych na czerwony kolor
Przywracanie koloru zamszowych butów

Farbowanie butów zamszowych to jedna z naszych najpopularniejszych prac. Zamsz z czasem traci swój dobry wygląd.  Dlatego właśnie utrata koloru znacząco wpływa na wygląd obuwia.  Ale przede wszystkim  polecamy zacząć od czyszczenia  przed podjęciem decyzji o farbowaniu obuwia na określony kolor. Czasami samo czyszczenie jest wystarczające dla uzyskania dobrego wyglądu . Jednak jeśli jest to nie wystarczające proponujemy farbowanie butów zamszowych.

Farbowanie butów zamszowych to sposób na plamy

Przede wszystkim,  farbowanie zamszu jest rozwiązaniem problemów z plamami . Innymi słowy gdy nie udaje się usunąć uporczywych plam,  pozostaje „ukrycie” ich poprzez  farbowanie skóry. Co więcej, kolor jaki zostanie użyty w dużym stopniu zależy do efektów czyszczenia.  Najwięcej problemów powodują jasne kolory butów. Jednak w ich przypadku odzyskanie oryginalnego koloru jest możliwe tylko jeśli uda się usunąć plamy.  Dlatego czyszczenie skór zamszowych jest kluczowe dla dalszych kroków. Ponadto  gdy są widoczne efekty czyszczenia można podejmować decyzje co do koloru. Podsumowując, bez czyszczenia nie będzie szans na odzyskanie koloru.  Jednak więcej informacji można znaleźć na naszej stronie zajmującej się właśnie taką częścią naszej pracy jaką jest farbowanie butów .

Podobnie jedną z przyczyn utraty wyglądu obuwia  jest płowienie koloru  pod wpływem czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie farbowanie jest wtedy dobrym rozwiązaniem. Tak było również w przypadku butów,  widocznych na zdjęciach . Z czasem utraciły swój naturalny kolor oraz  zostały nieco zaplamione. Podsumowując , czyszczenie spowodowało usunięcie plam a całości dopełniło odświeżenie koloru .

 
Więcej informacji o naszej pracy znajduje się na stronie głównej.
 
 
 
 

Już czas odnowić również Twoje buty!

 
 
 
 

 
 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę ? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Odnawianie butów Adidas

Odnawianie butów AdidasOdnawianie butów pomoże nam odtworzyć wrażenie jakie mieliśmy w chwili podjęcia decyzji zakupu. Obuwie które dostaliśmy były wrażenie zużyte i wymagały interwencji . Dlatego  odnawianie butów zaczęliśmy intensywnego czyszczenia. Jednak zdarza się ,że  czasami nie udaje się doczyścić wszystkich elementów . Podobnie  też było w przypadku podeszwy w tych butach.  Nie udało się usunąć brudu z jej powierzchni . Trwałe zabrudzania to popularny problem w butach typu sneakers .Dlatego alternatywnym  zabiegiem jest malowanie podeszwy. Jednak nie polecamy tego  gdyż nie jest ono trwałe . Co więcej, tego typu prace wykonujemy wyłącznie na życzenie klienta , wcześniej informując o ewentualnych problemach.

Odnawianie butów odwraca efekty starzenie obuwia.

Buty nie miały znaczących uszkodzeń dlatego praca z nimi nie była zbyt skomplikowana . Przede wszystkim trzeba było wymieszać główny kolor tak aby barwy do całości.   Więcej informacji o metodach naszej pracy znajduje się na stronie głównej.  Zapraszamy aby zapoznać się z informacją jak pracujemy a osobom zainteresowanym customem butów polecamy  wpisy na naszym blogu.

 

 

 

 
 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę? 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 
 

Custom butów Nike Air Jordan 7

Custom butów Air Jordan 7Custom butów najlepiej jest wykonać na fabrycznie nowych butach. Ale czasami zdarza się ,że realizujemy takie zadania na starszych butach . Tak było i w tym przypadku. Buty były w słabej kondycji i właściciel miał świadomość ,że tego typu pracę na tych butach nie będą trwałe. Dla ich właściciela bardziej istotna była kolorystyka niż trwałość. Zwłaszcza ,że buty były przeznaczone od bardzo okazyjnych wyjść.

Custom butów nada nowy obraz Twojemu obuwiu

Kolory zostały indywidualnie wymieszane na potrzeby tego projektu. Po malowaniu butów został nałożony lakier a ubytki w powierzchni zostały uzupełnione. Całość prac zajęło dużo czasu ale efekt końcowy był bardzo interesujący.

Custom to jeden elementów naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą naszych prac na stronie głównej. Polecamy także naszą galerie zdjęć

Mamy również własny dział na tematycznym forum. Znajdują się tam opisy naszych  prac związanych z  butami ,torebkami  oraz kurtkami skórzanymi. Polecamy nasz  dział w forum „W butach” 

Gdy pojawią się pytania dotyczące personalizacji butów….

Oczywiście po przeczytaniu takiego tekstu pojawiają się pytania i wątpliwości . Dlatego prosimy o kontakt z nami . Udzielimy odpowiedzi na zadane pytania . Ale przy zadawaniu pytań prosimy o przesłanie zdjęć.  W przypadku niektórych typowo ogólnych pytań dotyczących zarówno  wysyłek , godzin pracy i temu podobnych, przygotowaliśmy grupę odpowiedzi w postaci działu FAQ

 

 

Buty AJ7 przed customem bokButy AJ7 przed customem drugi bokButy AJ7 przed customem noskiButy AJ7 widok z góry przed zmianąCustom butów Air Jordan 7Custom butów AirJordan7 po zakończeniu bok drugiCustom butów Air Jordan 7 widok noskówCustmo butów Air Jordan 7 z tyłu

 

Masz pytania ? 
 

 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Nike personalizacja Air Force 1

„Nike personalizacja – czy możecie się tym zająć? Nike personalizacja” – to były hasło naszego stałego klienta . Tak wykonujemy takie zadania Wykonanie personalizacje na nowych butach nie tylko Nike ale i tez innych marek. jest najlepszym rozwiązaniem gdyż pracę mogą być realizowane na nieuszkodzonym podłożu.  A to już jest bardzo istotne dla końcowego efektu. Ale czasami ulegamy prośbom i realizujemy pomysły na używanych butach. Tak tez było też w przypadku tych butów Nike. Stan nie był „rewelacyjny” zwłaszcza przełamania na noskach nie wróżą dłuższego utrzymania farby w miejscu przełamań. Ale nie wszystkie buty są przeznaczone do intensywnego noszenia .Jeśli dodatkowo klient jest świadomy ewentualnych problemów to przyjmujemy takie zadania do realizacji. Jeśli potrzebne jest więcej informacji o tym jakie stosujemy metody odnowy butów to zapraszamy na stronę główną .

Masz buty Nike personalizacja może być wykonana również dla Ciebie

Z założenia nie polecamy malowania podeszwy gdyż istnieje ryzyko odpadania i wycierania farby . W przypadku tych butów wybielenie/od żółcenie podeszwy nie przyniosło spektakularnych efektów,. Dlatego na życzenie klienta dokonaliśmy wybielenia boku podeszwy poprzez malowanie oczywiście uprzedzając klienta o ewentualnych problemach. Efekt końcowy przedstawiamy poniżej.  Oprócz butów zajmujemy się również renowacją torebek i polecamy wpisy na naszym blogu.

Gdy pojawią się pytania dotyczące personalizacji butów….

Oczywiście ten wpis nie wyjaśni wszystkich wątpliwości . Dlatego prosimy o kontakt z nami . Postaramy odpowiedzieć na zadane pytania . Bardzo przydatne będą zdjęcia  Dla niektórych typowo ogólnych pytań dotyczących zarówno  czasu realizacji , wysyłek , godzin pracy i temu podobnych, przygotowaliśmy  odpowiedzi w postaci działu FAQ

Bok butów przed rozpoczęciem pracButy Nike przed zmianą widok z bokuNoski butów przed zmianąNoski butów po personalizacjiBok butów Nike po zakończeniu prac

 

 

Chcesz się dowiedzieć więcej?  
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922