Malowanie torebek

Malowanie torebek – sposób na przywrócenie koloru

Malowanie torebek jest metoda odnowy odpowiednia dla skór zamkniętych. Renowacja poprzez zastosowanie farb do skóry, pozwala przywrócić wypłowiały kolor, pokryć rysy oraz przetarcia. Takie uszkodzenia wynikające z eksploatacji, wpływa negatywnie na wygląd torebek skórzanych. Najczęściej, gdy czyszczenie już jest niewystarczające, kosmetyki nie pomagają a także uszkodzeń powierzchni skóry jest wiele, dobrym rozwiązaniem jest malowanie.

Malowanie torebek
Renowacja poprzez malowanie torebki Miu Miu

Przy czym taka odnowę wykonujemy w przypadku powierzchni skórzanych.

Odradzamy malowanie w przypadku tworzyw skóro podobnych czy też skaju. W przypadku takich surowców nie uda się nam zapewnić trwałości odnowy a czasami takie malowanie będzie wręcz niemożliwe do wykonania.

Renowacja torebek ze skór otwartych ( aniliny, semianiliny) najlepiej wykonać z zastosowaniem barwników. Ale malowanie jest możliwe dla również tego typu skóry. Tylko, że wygląd końcowy tak odnowionych torebek jest odbierany, jako sztuczny, nienaturalny wręcz plastikowy. Warto dobrze przemyśleć decyzję o malowaniu torebek ze skór otartych.

Zmiana koloru poprzez malowanie torebek.

Przed zmianą koloru Guess Po nadaniu nowego koloru
Renowacja poprzez malowanie ma najczęściej na celu odzyskanie oryginalnego koloru oraz zamaskowanie różnego rodzaju uszkodzeń. Ale jest tez okazją do uzyskania bardziej pożądanego wyglądu skórzanych przedmiotów takich jak buty czy portfele , kurtki oraz torebki. Farby do skory dają możliwość uzyskania jednolitej kolorystycznie powierzchni. Jest to zaleta w stosunku do barwienia.

Ale nie jest to rozwiązanie korzystne pod względem trwałości. O ile malowanie mające na celu odświeżenie starego koloru można uzyskać poprzez zastosowanie cienkiej warstwy to w przypadku zmiany koloru trzeba użyć o wiele więcej warstwy farby, aby pokryć skórę.

Bruberry po odnowie
Bruberry po odnowieniu

Powoduje to, że farba traci elastyczność a to powoduje, że może ona pękać i łatwiej ulegać uszkodzeniom podczas użytkowania.

Również trwałość takiej powłoki może być zdecydowanie niższa niż tej uzyskanej podczas odświeżania oryginalnego koloru.

Także trzeba mieć na uwadze, że głębsze przetarcia ujawnią kolor pokryty podczas malowania torebki.

 

Zapytaj o cenę !

 

lub zadzwoń do nas:572020922

 

Jak trwała jest renowacja torebek poprzez malowanie

Malowanie torby z czerwonej skóry
Odnowa poprzez malowanie torebki odbarwionej rozpuszczalnikiem

Odnowę wykonujemy profesjonalnymi farbami do skóry. Ale są to farby renowacyjne lub retuszerskie. Nie są to typowe środki garbarskie. Środki garbarskie są raczej dostępne w ilościach przemysłowych, przez co dostęp do nich jest praktycznie znikomy.

Dlatego ze względu na wymogi ilościowe, stosuje się farby renowacyjne i retuszerskie. Również, dlatego, że zastosowanie środków garbarskich wymaga warunków, które spełniają zakłady produkcyjne. Także trwałość środków garbarskich zastosowanych w procesie produkcji z reguły jest zdecydowanie lepsza niż środków retuszerskich i renowacyjnych.

Na trwałość malowania torebek po zastosowaniu farb, które posiadamy ma wpływ zachowanie osoby używającej przedmiot po renowacji. Tutaj trudno przewidzieć, w jaki sposób będzie używana i pielęgnowana torebka po malowaniu.

Jak wygląda malowanie torebek skórzanych w praktyce

  • Przód przed zmianą koloru na czarny
    Przód przed zmianą koloru
Renowacja jest podzielona na etapy. Zawsze pierwszym krokiem jest czyszczenie torebek z powierzchniowych zabrudzeń . Takie zabrudzenia czasami ukrywają przetarcia farby, plamy oraz różnego rodzaju uszkodzenia powierzchni skóry. Podobnie jest w przypadku innych przedmiotów skórzanych stan powierzchni jest bardzo istotnym elementem wpływającym na końcowy wygląd. Zawsze usunięcie uszkodzeń na tyle na ile to możliwe, pozwala polepszyć stan wizualny przedmiotu, na jakim jest dokonywana renowacja.

Potem maskujemy wszystkie elementy, które mogą ulec zabrudzeniu podczas malowania. W przypadku torebek są to najczęściej wszelkiego rodzaju metalowe okucia, zamki błyskawiczne, i zatrzaski itp. Następnym krokiem przygotowanie powierzchni do malowania jest usunięcie starej powłoki oraz odtłuszczenie skóry. Jest kluczowy punkt gdyż istotne jest, aby farba uzyskała najlepsza przyczepność do skóry. Cały proces przygotowania powierzchni skórzanych do malowania jest bardzo pracochłonny, ale niezbędny dla uzyskania dobrych efektów renowacji.

Malowanie torebki Patrizia Pepe
Torebka Patrizia Pepe po malowaniu

Mając przygotowaną powierzchne przystępujemy do malowania. Mieszamy farby w odpowiednim kolorze i nakładamy na powierzchnie skóry, natryskowo stosując pistolet lakierniczy lub aerograf.

Do zasadniczego malowania torebek nie stosujemy pędzi czy gąbek. Celem jest uzyskanie jak najlepszej trwałości oraz dobrego wyglądu a to umożliwia malowanie natryskowe. Pędzle są używane do punktowej korekty i drobnych poprawek gdy kończymy malowanie

Jest to w pełni profesjonalna metoda używana do renowacji innych przedmiotów skórzanych zarówno takich jak kurtki czy buty  , portfele  jak również w przypadku mebli skórzanych czy tapicerek samochodowych.

Czarna Pinko przed odnową koloru

Czarna Pinko po odnowieniu koloru
Torebka Pinko po odnowie koloru

Na farbę nakładamy lakier wykończeniowy. Również lakiery wykończeniowe tak jak farby są nakładane metoda natryskową .

Co do samego lakieru to nie musi być on w pełni błyszczący. Może być on zarówno błyszczący , pół błyszczący , satynowy czy dowolnie inny .

Stopień wybłyszczenia można ustalić poprzez odpowiednie wymieszanie lakieru błyszczącego z matowym.  Możemy dopasować lakier do efektu oryginalnego wyglądu  , jak również wymieszać na ustalony stopień wybłyszczenia .

Wykonywana przez nas renowacja torebek kończy się nałożeniem odpowiedniego impregnatu dedykowanego do wyrobów skórzanych.

Masz pytania !

 

lub zadzwoń : 572020922

A czy można malować torebki ze skór otwartej ( aniliny,semianilin)

Przykład malowania i barwienia butów
Wygląd otwartej skory przed i po malowaniu

Malowanie można wykonać na skórach otwartych. Ale tutaj istotne jest jak odbiera się wygląd takiej torebki po malowaniu. Barwienie powoduje, że barwnik wnika w skórę. Malowanie wytwarza powłokę, która „przykleja” się do skóry. Barwnie jest bardziej odpowiednie do skór otwartych. Renowacja przy zastosowaniu barwników daje bardziej naturalny efekt .Ale nie daje możliwości uzyskania jednolitego koloru na używanych skórach. Wyjątek to czarny kolor.

Poniżej jest przykład butów gdzie dla porównania ,zostało zastosowane malowanie oraz  barwienie skóry otwartej. Powyżej jest przykład jak zmienił się wygląda butów ze skóry otwartej po nałożeniu farby

Przykład malowanie i barwienie butów
Przykład zmiany koloru butów

Malowanie pozwala uzyskać jednolity kolor, ale nie jest on tak przestrzenny jak przy barwieniu a raczej odbiera się skórę otwartą po malowaniu, jako nienaturalną, sztuczną o wręcz plastikowym wyglądzie.

Jeśli celem jest jednolity kolor a zwłaszcza przy jasnych kolorach to malowanie jest metoda, która pozwala uzyskać zaplanowany cel. Ale odbywa się to kosztem wyglądu. Czy efekt po malowaniu jest ładny i czy warto malowanie torebki z otwartej skóry– to już trzeba rozstrzygnąć we własnym zakresie.

 

Jaka jest cena malowania torebek

Renowacja torebki skórzanej Kazar białej
Odnowa torebki Kazar

Zawsze cenę ustalamy indywidualnie. Wiele prac jest czasochłonnych i nie da się ich pominąć. Dlatego potrzebujemy obejrzeć torebkę przed odnową.

Można wysłać zdjęcia lub przyjechać osobiście. Istotny jest zarówno stan torebki, jaki wielkość To wszystko wpływa na czas realizacji jak cenę renowacji.

Należy się spodziewać, ze cena malowanie torebek będzie nie mniejsza niż 250 zł a raczej będzie powyżej tej kwoty. Ale wycenę przygotujemy  po obejrzeniu torebki . Cena końcowa będzie zależała ile pracy i środków będziemy musieli zużyć do renowacji torebki.

Czy można zlecić malowanie torebki wysyłkowo

Odnowa torebki Prada
Malowanie torebki Prada

Renowację wykonujemy również otrzymując torebkę wysłaną paczką. Realizujemy pracę zlecone z miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznać jak i z całej Polski. Cały proces zaczyna się od otrzymania zapytania wraz z zdjęciami torebki. Dokujemy wyceny, potem dociera do nas torebka a po wykonaniu renowacji odsyłamy torebkę.

 

Co to jest zamknięta skora?

Skóry zamknięte to skóry, które są pokryte farbą i lakierem, które nie wchłaniają wody . Można rozpoznać rodzaj skóry nakładając „kroplę” wody na skórę w nieuszkodzonym miejscu. Jeśli po chwili, woda się nie wchłania to, mamy do czynienia ze skórą zamkniętą. Do tego typu skóry odpowiednią metoda jest malowanie. A jeśli woda się wchłania i w miejscu wchłonięcia powstaje ciemna plama to oznacza, ze jest to skóra otwarta (anilina, semianilina) i odpowiednia metodą odnowy koloru jest barwienie.

Chcesz zlecić renowacje torebki!

 

lub zadzwoń do nas:572020922

 

Farbowanie torebek

Farbowanie torebek – metoda na ożywienie koloru

Farbowanie torebek to jedna z metod renowacja skór. Pozwala ona zachować charakter skóry w sposób najbardziej zbliżony do oryginału. Farbowanie torebekFarbowanie a w zasadzie barwienie dotyczy torebek ze skóry otwartej. Aby nadając kolor stosujemy barwniki na bazie alkoholu. Przy czym renowacja torebek poprzez barwienie wykonujemy na skórach otwartych gładkich (aniliny, semianiliny)

W przypadku skór szorstkich ( (zamsz i nubuk) farbowanie torebek za pomocą barwników jest mocno utrudnione. Nie barwimy torebek z ekoskóry. Informacja o tym jak rozróżnić otwarta od zamkniętej jest na dole tej strony.

Co warto wiedzieć o barwieniu zlecając farbowanie torebek

 

Zaplamiona olejem dolna część torby Alexander Mcqueen

Zmiana koloru torebki Alexander Mcqueen
Zaplamiona torba Alexander Mcqueen po zmianie koloru

Przy gładkich skórach barwienie jest najczęściej potrzebne w przypadku utraty /wypłowienia koloru. Inny powód to plamy i zabrudzenia, które nie dają się usnąć z torebek. W takim przypadku  pozostaje zmiana koloru poprzez farbowanie/barwienie skóry.

Przy barwieniu jedną z przeszkód jest transparentność barwników. Nie są one mocno kryjące i nie tworzą powłoki takiej jak farby. Dlatego nie uda się zmienić ciemnego koloru na jasny. Również właściwości barwników powodują, ze stosują nawet taki sam kolor jak oryginał nie uda się pokryć plam, które są ciemniejsze niż sam barwnik. Jest to sytuacja, która występuje w przypadku przedmiotów ze skóry. Dla nas jest to powtarzający się temat, zwłaszcza, gdy wykonujemy farbowanie butów.

Jaki kolor można zastosować zlecając  farbowanie  torebek skórzanych?

 

Skórzana torba przed farbowaniem

Skórzna torba po farbowaniu
Torba po zmianie koloru na czekoladowy

Na kolor końcowy wpływa kolor tła, czyli skóry, na jaki nakłada się barwnik. Barwnik mieszając się z barwą tła powoduje, że tak uzyskany efekt jest zupełnie inny kolor niż by zakładany. Także w przypadku barwników nie bardzo jest możliwości robienia prób jak w przypadku farb, mieszania koloru i wykonywania prób na torebce.

Każda taka próba zostawia ślad na skórzanych powierzchniach torebki i jest on praktycznie nieusuwalny. Powstaje po prostu rodzaj plamy a jeśli trzeba zrobić wiele prób ta takich „śladów” jest tyle ile było prób.

Dlatego wykonując farbowanie korzystamy z palety gotowych kolorów dostępnych u naszych dostawców barwników skórzanych. Wada jest ograniczona ilość kolorów, jakie są dostępne. A to powoduje, ze nie zawsze można dobrać kolor dokładnie pasujący do torebki.

Jeśli celem jest jednolity kolor lub ukrycie plam czy zacieków, najlepiej do barwienia takich torebek zastosować mocno ciemny kolor typu czekoladowy lub czarny. Na dole tej strony są przykłady takich zmian koloru.

Czy kolor uzyskany poprzez farbowanie będzie jednolity?

 

Farbowanie torebki warszawa
Farbowanie torebki z widocznym nierównym kolorem

Przy jasnych kolorach raczej nie uda się uzyskać jednolitego koloru. Choć większe szanse są przy odświeżeniu kolor niż przy całkowitej zmianie. Renowacja torebek, które na skórze oprócz zabrudzeń maja plamy i zacieki a celem jest uzyskanie poprzez farbowanie jasnego koloru, raczej nie skończy się powodzeniem.

Oczywiście można spróbować zastosować jasny kolor, ale trzeba się liczyć z nierównością koloru. Na zdjęciu obok jest przykład boku torebki po farbowaniu na w miarę ciemny kolor, który również nie uzyskał jednolitości. Na inny zdjęciu poniżej , widać ta sama torebkę z boku gdzie kolor nie jest do końca jednolity.

Jeśli koniecznie chcemy uzyskać jednolity kolor to jest to możliwe poprzez malowanie torebek farbami do skóry. Ale zmienia to całkowicie wygląd jak również nasze pierwsze wrażenie, jakie mamy porównując oryginalną skórę do tej po malowani.. Osoby mające w ręku torebkę wykonaną z skóry otwartej po malowaniu określają jej wygląd, jako bardzie sztuczny czy wręcz plastikowy. Ale zawsze pierwsze wrażenie zależy od osoby dokonującej oceny wyglądu.

 

Masz pytania  ?

 

lub zadzwoń :572020922

 

 

 

Czy torebka po farbowaniu może brudzić?

 

Farbowanie torebek skórzanych
Farbowanie torebki skórzanej

Tak, skóra po barwieniu może się tak zachowywać. Przyczyną jest wchłanianie barwnika. Nie wszystkie skóry wchłaniają całkowicie nakładany barwniki a to powoduje, że niewchłonięty barwnik przenosi się na inne przedmioty, czyli po prostu brudzi.

W przypadku torebek takie właściwość nie są zbyt pożądane.

Ale zdarza się, że farbowanie kończy się całkowitym wchłonięciem barwnika i skóra nie budzi. W przypadku torebek, które po farbowaniu brudzą, stosujemy zabezpieczenia powierzchni skóry.

Jak można zabezpieczyć powierzchnie torebek po farbowaniu?

 

Brązowa torebka przed barwieniem

Barwienie torebki skórzanej
Torebka ze skóry po barwieniu

Jeśli torebka jest z skóry gładkiej stosujemy lakiery wykończeniowe i odpowiednie środki wykończeniowe do skór. Najtrudniejsze  są zmiany kolorów . Renowacja torebek poprzez farbowanie w takich przypadkach wymaga dużej ilości barwników. Zawsze istnieje ryzyko, ze mimo zabezpieczenia odpowiednimi środkami skóra po farbowaniu może gdzież zabrudzić jakiś przedmiot.

Dlatego po barwieniu zalecana jest „profilaktyka” w użytkowaniu torebek. Najpierw powinna ona mieć kontakt z ciemnym przedmiotami / ubraniami. Jeśli nic się nie dzieje stopniowo przechodzimy do jaśniejszych przedmiotów.

Torebki zamszowe i z nubuku nie uda się zabezpieczyć w taki sposób jak jest to możliwe w przypadku skór gładkich. Dlatego w przypadku torebek zamszowych i tych z nubuku raczej polecamy czyszczenie..

Jak rozpoznać czy skóra nadaje się do farbowania?

 

Wystarczy wykonać prosty test. Na powierzchnie skóry należy nałożyć „kroplę” wody. Jeśli woda pozostaje na powierzchni skory lub po niej spływa to mamy do czynienia z skórą zamkniętą i odpowiednia metoda będzie malowanie. Jeśli skóra wchłonie wodę i powstanie ciemna plama w miejscu wchłonięcia to oznacza, że torebka jest ze skóry otwartej i można dokonać farbowania. Wchłanianie można nieco przyspieszyć wcierając wodę w powierzchnie skóry.

 

Czy można zlecić farbowanie wysyłając torebkę poprzez Paczkomat, kuriera lub Poczta Polską?

 

Tak, można wysłać paczkę, Dlatego wykonujemy farbowanie torebek nie tylko dla mieszkańców takich miast jak Warszawa, Wrocław, Kraków Poznań czy Gdańsk, ale również dla mieszkańców całej Polski. Więcej o wysyłce informacji jest na naszej stronie „Jak działamy”

 

Ile kosztuje farbowanie torebki ?

 

lub zadzwoń do nas:572020922

Renowacja torebki Hermes

Renowacja torebki Hermes dotyczyła wytarcia farby na powierzchni rączek. Takie wytarcia skóry zdarzają się zwykle w mocno pracujących miejscach. W przypadku torebek zwykle występują na krawędziach dołu, bokach oraz właśnie na rączkach.

Odnowa rączek
Raczki torebki Hermes po malowaniu

Najpopularniejsze uszkodzenia są widoczne w postaci otarć.  Zazwyczaj w takim miejscu nie ma już farby i lakieru wykończeniowego. A często też lakieru nie ma na większym obszarze niż miejsce uszkodzenia.

Wtedy bez ochrony lakierem, farba sama ulega wytarciu z powierzchni skóry. W takim wypadku lepiej, aby renowacja torebki nie dotyczyła tylko punktowo, samego miejsca, w którym jest widoczne otarcie, ale również większej powierzchni skóry.

Brak lakieru jest również zauważalny przy czyszczeniu torebek. W trakcie takiej pracy można zauważyć, że usuwane są nie tylko zabrudzania, ale widać również farba z powierzchni skóry.

W przypadku torebek wykonanych z zamkniętej skory odpowiednia metoda odnowy będzie malowanie. Istotnym elementem przy odnowie elementu torebki jest odpowiednie wymieszanie farby tak, aby kolor nowej farby pasował do oryginału. Mając właściwie wymieszana farbę można przeprowadzić cały proces odnowy.

Renowacja torebki Hermes we własnym zakresie?

Podobnie jak w przypadku innych torebek oczywiście można próbować wykonać taka prace, ale właśnie dopasowanie koloru może być podstawową przeszkoda.

Nawet w przypadku podstawowych kolorów typu czarny czy tez biały gotowe farby oferowane w sklepach raczej nie będą pasowały do oryginalnego koloru. A w innych kolorach znalezienie gotowego koloru, który nawet w przybliżonym stopniu będzie pasował do oryginału nie ma dużych szans na powodzenie.

Właśnie, dlatego dopasowanie koloru do oryginału wymaga wymieszania kilku bazowych kolorów. Sklepy ograniczają paletę kolor gdyż ilość kombinacji kolorów i ich odcieni jest praktycznie nieograniczona. A każda różnica w odcieniu koloru będzie widoczna na powierzchni torebki po nałożeniu nowej farby i konfrontacji z oryginalnym kolorem.

Nie mając doświadczenia raczej trzeba się liczyć, że renowacja torebki może skończyć niepowodzeniem. Także dobranie stopnia wybłyszczenia lakieru wykończeniowego nakładanego na farbę, może być problematyczne.

Uszkodzenia w torebkach Hermes

Odnowa rączek w pomarańczowym kolorze
Wygląd torebki po malowaniu rączek

Jednym z popularnych problemów, jakie do nas docierają są właśnie wytarcia farty na rączkach skórzanych. Również w torebkach Hermes, farba na rączkach może odpadać po pewnym czasie. Wtedy renowacja poprzez malowanie zwykle dotyczy całych raczek.

Oprócz uszkodzeń farby na zewnętrznej powierzchni rączek, ulega popękaniu lub odpadnięciu farba krawędziowa na brzegach rączek oraz odklejają się zaślepki na końcach rączek. Odnowienie farby krawędziowej jest dość problematyczne, dlatego bywa ona całkowicie usunięta z krawędzi rączek. Zaślepki o ile to możliwe udaje się przykleić do rączek.

Malowanie całej powierzchni raczek pozwala na przywrócenie ich dobrego wyglądu a co za tym idzie, całej torebki. Na złączonych zdjęciach są przykłady rączek po renowacji. Koloru na zdjęciach przed nie udało się uchwycić odpowiednio. Rzeczywisty kolor torebek Hermes jest widoczny na zdjęciach po renowacji.

Czyszczenie Timberlandów

 

Czyszczenie Timberlandów – szansa na lepszy wygląd

 

Czyszczenie Timberlandów
Usuwanie zabrudzeń z Timberlandów

Czyszczenie Timberlandów warto wykonać, aby przedłużyć życie takiego obuwia. Najczęściej buty tej marki są wykonane z otwartej skóry.  Niestety ale taka skóra bardzo łatwo ulega zabrudzeniom . A zwłaszcza, że chyba najpopularniejszym kolorem jest miodowy.  Jeśli obuwie zostało wykonane z  nubuku czy zamszu to czyszczenie takiej skóry jest jeszcze możliwe. W przypadku, gdy buty Timberland są wykonane z gładkiej skóry otwartej to czyszczenie raczej nie pomoże. A wręcz może pogorszyć wygląd.

 

Timberlandy czyszczenie zadziałało ale kolor jest mocno rozjaśniony. Co teraz?

 

Renowacja koloru Timberlandów
Przywracanie koloru butów po usuwaniu śladów soli

Można albo postawić buty rozjaśnione albo można wykonać farbowanie butów na zbliżony kolor. Dlaczego zbliżony kolor a nie dokładnie taki sam? Barwniki u dostawców są w określonych kolorach lecz nie zawsze dokładnie pasują do skóry, która będzie barwiona. Owszem ,można mieszać kolory ale paleta kolorystyczna producenta barwników jest mocno dość ograniczona i nie zostawia ona dużego pola manewru.

 

Czyszczenie Timberlandów wykonanych z nubuku
Czyszczenie miodowych Timberlandów

Poza tym, aby sprawdzić kolor, trzeba nałożyć próbkę nowego koloru na skórę. Przygotowując kolor czasami trzeba wykonać wiele takich prób. Problem w tym, że takie próby nałożone na skórę nie dadzą się całkowicie usunąć. I czyszczenie różnymi środkami nie usunie takich „plam” w miejscach prób.

Dlatego stosuje się barwnik w kolorze producenta. Ale zawsze przy barwieniu istnieje ryzyko, ze mogą powstać cienie/nierówności koloru. Na zdjęciu jest przykład gdzie samodzielne czyszczenie Timberlandów z zacieków soli rozjaśniło buty i było konieczne barwienie. Czyszczenie butów z śladów soli bardzo często kończy się odbarwieniami .Barwnik był nieco ciemniejszy, ale sam proces zakończył się pomyślnie i nie powstały cienie kolorystyczne.

Czyszczenie Timberlandów – jeśli nie pomaga to, co można zrobić?

Farbowanie Timberlandów na czarno
Zmiana koloru z różowego na czarny

W takim przypadku pozostaje jedynie renowacja Timbelandów a w zasadzie zmiana koloru. Taka prace wykonuje się barwnikami, które wnikają w skórę   i nadają kolor.

Ale aby pokryć plamy potrzebny jest barwnik w kolorze ciemniejszym niż najciemniejsze plamy na butach z nubuku. Najczęściej kolorem, jaki może pokryć plamy jest czarny. To jest też sposób, gdy wielokrotne czyszczenie Timberlandów po wywołuje irytację i chcemy zmienić kolor na bardziej praktyczny w użyciu i łatwiejszy w utrzymaniu.

W takim przypadku po barwieniu dodatkowo stosujemy odpowiednie środki, przez co zachowanie dobrej kondycji butów jest proste i możne je wykonać we własnym zakresie. Po takiej pracy wskazujemy pasty i kremy, które wystarcza do utrzymania wyglądu butów.

 

 

Ile kosztuje czyszczenie  Timberlandów? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

Renowacja Timberlandów

Renowacja Timberlandów
Odnowienie koloru Timberlandów

Renowacja Timberlandów wielokrotnie dotyczy obuwia wykonanego w miodowy kolor. Ten kolor ulega zabrudzeniom, pojawiają się tez tłuste plamy, zimą na skórze pojawiają się zanieczyszczenia po soli drogowej a sam kolor płowieją. Takie buty przystają wyglądać atrakcyjnie i wtedy potrzeba jest renowacja. Dla obuwia marki  Timberland , dobrym rozwiązaniem może być czyszczenie butów . Taki zabieg jest zawsze przez nas wykonywany przed bawienie/ butów. Przy butach Timberland wykonanych z miodowego nubuku, takie rozwiązanie jest często wystarczające. Jednak nie jest to zawsze metoda, która pozwala w 100% odzyskać kolor. Dla tych Timberlandów gdzie kolor już mocno wypłowiał pozostaje rozwiązanie w postaci barwienia/ farbowania butów. Problem płowienia koloru również dotyczy Timberlandów w czarnym kolorze i tutaj również barwienie jest odpowiednim sposobem na tego typu problemy.

Odnowa Timberlandów, czyli renowacja butów z nubuku.

 

Na zdjęciach jest przykład gdzie renowacja Timberlandów odbyła się poprzez barwienie obuwia. Buty były bardzo mocno zasolone. Właśnie sól była nieskutecznie czyszczona domowymi sposobami. Samodzielne czyszczenie oprócz tego, że nie usunęło soli to dodatkowo spowodowało częściową utratę koloru. W tym przypadku renowacja Timberandów zaczęła się od usunięcia soli. Następnie powierzchnia została oczyszczona i przygotowana do barwienia. Gdy skóra była gotowa do barwienia praca była już prostsza i nie wymagała dużej ilości barwnika. Efekt końcowy widać na zdjęciach poniżej.

Zmiana koloru Timberlandów

 

Jednak zdarza się, że modowy kolor nubuku już w takim stanie, że czyszczenie nie pomaga a barwienie nie jest w stanie pokryć plam. Dlatego renowacja Timberlandów w takim przypadku wiąże się z zmiana koloru. Najczęściej zmieniamy miodowy kolor na czarny, który jest bardziej praktyczny w użytkowaniu oraz pozwala na pokrycie wszelki plam i zabrudzeń.

Renowacja butów Timberland to jedna z naszym usług . Ponadto wykonujemy inne prace dotyczące nie tylko renowacji butów

Przyjmujemy zadania zlecone  nie tylko stacjonarnie ale również wysłane przesyłką. Obsługujemy nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Kraków , Wrocław , Poznań czy Gdańsk ale również wszystkie miejscowości w całej Polsce.

 

Chcesz otrzymać wycenę? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

Odnowa butów

Odnowa butów – metody i surowce.

Odnowa butów damskich
Odnowienie butów zabrudzonych tworzywem

Odnowa butów jest dobrym sposobem na przywracanie wyglądu używanego obuwia. Można odnowić wygląd butów zarówno poprzez malowanie jak i farbowanie butów, czyli barwienie obuwia. Dotyczy to butów skórzanych w tym zamszowych  i nubuku oraz sneakers czy też sportowych Przede wszystkim . sposób zależy od rodzaju surowca z jakiego są wykonane buty. Jednak odnowa butów z zastosowaniem barwników dotyczy obuwia wykonanego z skóry otwartej i niektórych tkanin. Informacje o tym jak rozpoznać rodzaj skóry poprzez prosty test można znaleźć na naszej stronie Farbowanie butów. W pozostałych przypadkach surowców stosuje się farbę przy odnawianiu obuwia. Ponadto  można odnowić buty wykonane z tkanin jaki i różnego rodzaju tworzyw. Jednak w przypadku obuwia z tworzyw odnowa może być niezbyt trwała. Dlatego odnawianie butów skórzanych w stosunku do obuwia z tworzyw ma większe szanse na bardziej trwały efekt.

Odnowa butów – przyczyny

Po pierwsze ,najczęstszym powodem odnawiania butów jest utrata oryginalnego koloru. Płowienie i wytarcia to najczęstsze przyczyny odtwarzania dawnego koloru. Bardzo często ten problem dotyczy butów skórzanych , gdy użyto skór  zamszowych lub nubuku . Polecamy wpis na naszym blogu , gdzie opisujemy właśnie taki przypadek . Jest tam opisana renowacja Timberlandów. Inne problemy to przecięcia, dziury i ubytki często są połączone z utrata koloru. Przede wszystkim problemy wywołują różnego rodzaju płyny jak również zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Co więcej,  różnego rodzaju płyny czyszczące i żele mogą spowodować uszkodzenia obuwia. Jednak bardzo trudne do usunięcia są pozostałości rozpadających się tworzyw sztucznych oraz ekoskóry. Dlatego odnowa butów zabrudzonych w ten sposób jest czasami dość pracochłonna.  Jeden z takich przypadków jest opisany poniżej.

Odnawianie butów skórzanych zabrudzonych tworzywem sztucznym.

Odnowa skórzanych butów damskich
Buty przed odnową

Buty o których mowa miały przez pewien czas kontakt z słabej jakości tworzywem, które zaczęło rozkładać i co najważniejsze,  przyklejać się do obuwia. Efekt był niezbyt zachęcający, innymi słowy raczej straszyło, ponieważ buty były w jasnym kolorze a tworzywo miało kolor czarny. Ponadto  zabrudzenia były wyraźne i nie dały się usunąć środkami czyszczącymi. Pierwotnym pomysłem było malowanie butów tak, aby odtworzyć oryginalny kolor. Jednak  okazało się, ze kolor tworzywa przenika przez jasny kolor farby. Dlatego aby „ukryć” zabrudzania obuwia, potrzebne było zastosowanie czarnego koloru aby odnowa była skuteczna.  Po zastosowaniu tego koloru farby zabrudzania przestały być widoczne. Przede wszystkim same buty nabrały eleganckiego wyglądu. Jednak odnowa butów skórzanych ,gdzie zabrudzenia utrudniają odtworzenie koloru jest często kompromisem pomiędzy tym, co można wykonać a wstępnymi założeniami. Więcej informacji o pracach dotyczących renowacji butów i innych przedmiotów jest na naszej  stronie głównej.

 

  • Odnowione buty widok z boku
 
 
 

Sprawdź cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów z nubuku

Buty z nubuku – farbowanie czyli barwienie skóry

Farbowanie butów z nubuku jest czasami jedynym rozwiązaniem, gdy celem jest odzyskanie dobrego wyglądu. Nubuk jest otwartą skórą szorstka i często nie jest zabezpieczany w żaden sposób przed zabrudzeniami.

farbowanie butów skórzanych ecco
Renowacja koloru w butach z nubuku

Właśnie bark zabezpieczenia skóry staje się to utrapieniem dla osób posiadających buty z nubuku. Takie buty wchłaniają wszelkie zabrudzenia a im jaśniejszy kolor skóry tym trudniej zachować czyste obuwie.  Do usuwania zabrudzenia, jakie powstają są często stosowane domowe sposoby. Ale nie zawsze odnowa butów domowymi sposobami kończą się sukcesem.

Bardzo często nie dość, że nie uda się sunąc plam z nubuku to dodatkowo plama zostaje skutecznie zakonserwowana po takim zabiegu. Wtedy nawet stosując profesjonalne środki nie uda się usunąć plam z takich butów. Jednym rozwiązaniem pozostaje wtedy farbowanie butów. Więcej informacji o farbowaniu butów jest na naszej stronie.

Farbowanie butów z nubuku – na jaki kolor?

Czubek buta po farbowaniu
Nowy kolor obuwia po farbowaniu

Barwienie to ostateczne rozwiązanie w przypadku plam na butach. Farbowanie butów z nubuku jest zawsze poprzedzone czyszczeniem takiej skóry. Jeśli nie zakończy się ono sukcesem to aby pokryć plamy używa się barwnika. Przede wszystkim w większości przypadków plamy są ciemne. Barwniki do zamszu są mocno transparentne i nie kryją tak mocno jak farby, Zatem aby barwnik zamaskował plamy kolor musi być ciemniejszy niż plamy. Do ciemnych plam nie polecamy jasnych kolorów gdyż nie dają pewności pokrycia plam na nubuku  Ale jeśli kolor wypłowiał albo został rozjaśniony punktowo poprzez użycie np. rozpuszczalnika typu zmywacz do paznokci albo płyn do demakijażu to można zastosować jasny kolor. Jednak zasadą jest wcześniejsze czyszczenie nubuku.

Problemy z farbowaniem butów 

Jednak inna wadą jasnych kolorów użytych do farbowania jest to, że mogą powstać cienie na butach z nubuku. Wynika to z tego, że używane skóry zawierają nie widoczne zabrudzenia. Skóra wyniku takich zabrudzeń nierówno wchłania barwnik a to powoduje, że po farbowaniu nie na jednolitej barwy skóry. Inny problemem, jaki wiąże się z farbowaniem jest możliwość przenoszenia barwika na inne przedmioty. Jeśli barwnik nie zostanie wchłonięty to właśnie nadmiar może powodować przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Innymi słowy, taka skóra brudzi przedmioty z którymi się zetknie.   Dodatkowym powodem było wypłowienie koloru.  Dlatego w początkowej fazie użytkowania takich butów należy być ostrożnym.  Więcej informacji o naszej pracy jest na stronie głównej.

 

  • Farbowanie nubuku
    Buty przed barwieniem

 
 
 

Zapytaj o cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów skórzanych

Farbowanie butów skórzanych czyli barwienie obuwia jest dobrym sposobem na odnowienie wyglądu obuwia wykonanego z skór otwartych. Właśnie dlatego tego typu skóry można farbować poprzez użycie odpowiednich barwników. Informacja o tym jak rozpoznać rodzaj skóry, który będzie odpowiedni do barwienia, jest poniżej na tej stronie.

Farbowanie butów skórzanych
Farbowanie damskich butów

Zastosowanie barwników do odnowienia koloru skóry, pozwala na zachowanie pozwala zachować naturalny charakter butów skórzanych. Takie farbowanie butów skórzanych daje również możliwość „zamaskowania” różnego rodzaju drobnych przetarć i uszkodzeń skóry. Samo czyszczenie butów w przypadku gładkich skór typu otwartego raczej nie przynosi pozytywnych rezultatów dlatego rozwiązaniem jest bawienie/farbowanie butów.

Jednak w przypadku farbowania butów skórzanych, problematyczne jest maskowanie głębokich uszkodzeń lub dziur. Do wypełniania dziur i głębokich ubytków stosujemy szpachlę. Jest to dobra metoda przy zastosowaniu malowania gdyż farba pokryje szpachlę i miejsce nałożenia szpachli nie będzie się zbytnio wyróżniać. W przypadku użycia barwników nie stworzą powłoki na szpachli ani też specjalnie się nie wchłoną. Dlatego takie uszkodzone miejsce po zastosowaniu szpachli i barwnika nie wygląda estetycznie. Innymi słowy będzie się odróżniać od reszty powierzchni skórzanych butów oraz taka naprawa może być niezbyt trwała.

Farbowanie butów ze skóry

Rabowanie butów ze skóry
Farbowanie butów ze skóry licowej

Nie każdy barwnik  zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę. W efekcie takiego farbowania skóry, barwnik może się przenosić na inne przedmioty. Buty  zabezpieczone lakierem wykończeniowym uniemożliwiają przenoszenia barwnika na inne przedmioty. Nieco usztywnia on skórę, ale przede wszystkim uniemożliwia przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Jednak nie  każde farbowanie butów ze skóry powoduje takie efekty. Są skóry, które całkowicie wchłaniają barwniki i nie powodują konieczności wykonania dodatkowych prac. Wtedy do wykończenia butów wystarczy użyć kondycjonerów do obuwia. Lakier ma również taką zaletę, że wzmaga zabezpieczenie skóry przed wpływem wody. Jednak woda jest rozpuszczalnikiem dla barwników i nie wpływa korzystnie na kolor barwionej skóry.

Farbowanie butów skórzanych na przykładzie damskiego obuwia

Buty skórzane przed barwieniem
Wygląd butów skórzanych przed nadaniem nowego koloru

Buty, które do nas dotarły miały już wyraźne ślady użytkowania. Rysy i przetarcia powodowały niezbyt wygląd butów. Poza tym kolor utracił już swój dawny urok. Farbowanie  ukryło rysy i zabrudzenia a jednocześnie odświeżyło wygląd  obuwia. W tym przypadku farbowanie butów skórzanych nie wymagało zastosowania lakieru gdyż barwnik całkowicie wniknął w powierzchnię skóry. Efekt końcowy był całkiem zadawalający. Polecamy wpisy na naszym blogu przestawiające inne zadania jakie realizowaliśmy. 

Jak rozpoznać rodzaj skóry przeznaczonej do farbowania

W tym celu wykonuje się prosty test. Należy wylać „krople” wody na nieuszkodzony/wytarty fragment skóry i obserwować, co stanie się z wodą.

Gdy woda nie wchłania się a raczej zostaje lub spływa po powierzchni to jest to skóra zamknięta.  Do takiej skór bardziej pasują farby niż barwniki. Ale więcej informacji o odnawianiu obuwia z użyciem farb jest na stronie Malowanie butów

Wchłaniająca się woda  i  powstająca  w miejscu nałożenia ciemna plama  oznacza, że jest to skóra otwarta. Jeśli woda się wchłania zbyt wolno to można rozetrzeć/wetrzeć wodę aby przyspieszyć proces.  Właśnie na tego typu skórze można wykonać farbowanie.

O barwieni skóry można więcej przeczytać na naszej stronie Farbowanie butów

Pracujemy nie tylko stacjonarnie ale również wysyłkowo. Obsługujemy wszystkie miasta w Polsce – Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Poznań i wszystkie inne miasta.

Gdy pojawią się pytania dotyczące farbowania butów….

Oczywiście  ten wpis nie da odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości  . Dlatego  proponujemy kontakt z nami . Udzielimy odpowiedzi na zadane pytania . Jednak  bardzo przydatne będzie przesłanie do nas zdjęć.   Dla niektórych typowo ogólnych pytań dotyczących zarówno   wysyłek , godzin pracy i temu podobnych, umieściliśmy  odpowiedzi w postaci działu FAQ

 
 

 
 
 

Masz pytania ? 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Farbowanie butów zamszowych

Farbowanie butów zamszowych na czerwony kolor
Przywracanie koloru zamszowych butów

Farbowanie butów zamszowych to jedna z naszych najpopularniejszych prac. Zamsz z czasem traci swój dobry wygląd.  Dlatego właśnie utrata koloru znacząco wpływa na wygląd obuwia.  Ale przede wszystkim  polecamy zacząć od czyszczenia  przed podjęciem decyzji o farbowaniu obuwia na określony kolor. Czasami samo czyszczenie jest wystarczające dla uzyskania dobrego wyglądu . Jednak jeśli jest to nie wystarczające proponujemy farbowanie butów zamszowych.

Farbowanie butów zamszowych to sposób na plamy

Przede wszystkim,  farbowanie zamszu jest rozwiązaniem problemów z plamami . Innymi słowy gdy nie udaje się usunąć uporczywych plam,  pozostaje „ukrycie” ich poprzez  farbowanie skóry. Co więcej, kolor jaki zostanie użyty w dużym stopniu zależy do efektów czyszczenia.  Najwięcej problemów powodują jasne kolory butów. Jednak w ich przypadku odzyskanie oryginalnego koloru jest możliwe tylko jeśli uda się usunąć plamy.  Dlatego czyszczenie skór zamszowych jest kluczowe dla dalszych kroków. Ponadto  gdy są widoczne efekty czyszczenia można podejmować decyzje co do koloru. Podsumowując, bez czyszczenia nie będzie szans na odzyskanie koloru.  Jednak więcej informacji można znaleźć na naszej stronie zajmującej się właśnie taką częścią naszej pracy jaką jest farbowanie butów .

Podobnie jedną z przyczyn utraty wyglądu obuwia  jest płowienie koloru  pod wpływem czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie farbowanie jest wtedy dobrym rozwiązaniem. Tak było również w przypadku butów,  widocznych na zdjęciach . Z czasem utraciły swój naturalny kolor oraz  zostały nieco zaplamione. Podsumowując , czyszczenie spowodowało usunięcie plam a całości dopełniło odświeżenie koloru .

 
Więcej informacji o naszej pracy znajduje się na stronie głównej.
 
 
 
 

Już czas odnowić również Twoje buty!

 
 
 
 

Noski butów zamszowych przed odnową Kolor butów zamszowych po odnowie
 
 
 
 

Chcesz otrzymać wycenę ? 
 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922

 
 
 

Odnawianie butów Adidas

Odnawianie butów AdidasOdnawianie butów pomoże nam odtworzyć wrażenie jakie mieliśmy w chwili podjęcia decyzji zakupu. Obuwie które dostaliśmy były wrażenie zużyte i wymagały interwencji . Dlatego  odnawianie butów zaczęliśmy intensywnego czyszczenia. Jednak zdarza się ,że  czasami nie udaje się doczyścić wszystkich elementów . Podobnie  też było w przypadku podeszwy w tych butach.  Nie udało się usunąć brudu z jej powierzchni . Trwałe zabrudzania to popularny problem w butach typu sneakers .Dlatego alternatywnym  zabiegiem jest malowanie podeszwy. Jednak nie polecamy tego  gdyż nie jest ono trwałe . Co więcej, tego typu prace wykonujemy wyłącznie na życzenie klienta , wcześniej informując o ewentualnych problemach.

Odnawianie butów odwraca efekty starzenie obuwia.

Buty nie miały znaczących uszkodzeń dlatego praca z nimi nie była zbyt skomplikowana . Przede wszystkim trzeba było wymieszać główny kolor tak aby barwy do całości.   Więcej informacji o metodach naszej pracy znajduje się na stronie głównej.  Zapraszamy aby zapoznać się z informacją jak pracujemy a osobom zainteresowanym customem butów polecamy  wpisy na naszym blogu.
  

Buty Adidas przed odnową Buty Adidas po zmianie koloru

 

Chcesz otrzymać wycenę? 
 
 
 

 
 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922