Renowacja portfeli skórzanych

Renowacja portfeli skórzanych – malowanie , farbowanie i czyszczenie

Renowacja portfeli skórzanych to jedno z zadań, jakie wykonujemy na zlecenie. Jak wiele innych przedmiotów ze skóry portfele z czasem tracą swój dobry wygląd. Aby odzyskać wygląd warto pomyśleć o odnowie. Renowacja może być przeprowadzona dwoma metodami – malowania albo barwienia. Wybór metody odnowy zależy od tego, z jakiego rodzaju skóry został wykonany portfel. Informacja jak rozpoznać rodzaj skóry jest na dole tej strony.

Renowacja portfeli skórzanych poprzez malowanie

Renowacja portfeli skórzanych
Renowacja połączona ze zmiana koloru

Najczęściej portfele skórzane są odnawiane właśnie poprzez malowanie. Skóra zamknięta jest bardziej odporna w trakcie użytkowania gdyż jest pokryta warstwą farby i lakieru. Takie warstwy chronią skórę przed bezpośrednim kontaktem z czynnikami powodującymi zabrudzania lub wyblaknięcia. Odnowa portfela z zamknie tej skóry odbywa się w podobny jak w przypadku renowacji butów, torebek czy też kurtek skórzanych.  Zaczynamy od czyszczenie potem wykonujemy wszystkie zadania związane przygotowaniem powierzchni skóry do malowania. Następne kroki to nakładanie farby, lakieru oraz w ostatnim etapie nakładamy impregnat.  Istotnym czynnikiem dla uzyskania dobrego wyglądu jest stan skóry. Jeśli powierzchnia jest mocno wyeksploatowana, skora rozciągnięta i dużo uszkodzeń mechaniczny to wszystkie te czynniki wpływają niekorzystnie na efekt końcowy. Czasami pozostaje jedynie zastosowanie kosmetyków, gdy renowacja portfela skórzanego poprzez malowanie nie jest możliwa.

Renowacja portfeli skórzanych poprzez farbowanie

Renowacja portfela
Barwnie portfela Michael Kors

Farbowanie albo raczej barwienie portfela jest możliwe, jeśli jest on wykonany z skóry otwartej (aniliny i semi aniliny).Takie skóry w chwili zakupu wyglądają atrakcyjnie, bardzo naturalnie. Są przyjemne w dotyku wręcz ciepłe. Niestety są również niezabezpieczony przed zabrudzanymi i blaknięciem. Z czasem mocno się patynują i nie wszystkim ich wygląd się podoba. Metoda renowacji dla takich skór jest barwienie. Przy czym najczęściej używanym kolorem będzie czarny.

Wynika z tego, że takie renowacja portfela na taki kolor, jaki był w oryginale nie jest możliwa przy zastosowaniu barwników. Takie barwniki są mocno transparentne i nie kryją kolorów ciemniejszych niż one same. A w wyniku eksploatacji na takich skórach powstaje wiele plam i zabrudzeń. I bardzo często są one w bardzo ciemnych a czasami wręcz czarnym kolorze. Wtedy właśnie pozostaje użycie barwnika w takim właśnie kolorze. Po barwieniu najczęściej skora wymaga pokrycia lakierem, aby zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniami oraz zablokować możliwość przenoszenia barwnika na inne przedmioty.

 

Chcesz otrzymać wycenę? 

 

 

 

 

lub zadzwoń do nas:572020922

 

Renowacja portfela przy zastosowaniu kosmetyków.

Renowacja portfela ze skóry
Odnowienie koloru portfela z skóry

Taka metoda zwykle dotyczy zamkniętej gładkiej skóry. Zastosowanie kosmetyków pozwala na uzyskanie dobrego wyglądu. Taki portfel skórzany przed odnową czyścimy a następnie nakładamy odpowiednie kosmetyki dedykowane do takich renowacji. Nie jest to trwałe rozwiązanie, ale pomaga uzyskać niezły efekt zwłaszcza przy bardzo złym stanie skóry. Takie zbieg należy po pewnym czasie powtórzyć najlepiej we własnym zakresie. Środki, jakie należy wtedy użyć wskazujemy po wykonaniu przez nas renowacji.

Czyszczenie portfela ze skóry

Czyszczenie portfela skórzanego
Portfel po czyszczeniu skóry

Możemy czyścić portfele wykonane z zamkniętej skóry gładkie jak również szorstkiej skóry typu zamsz. Przy czym czyszczenie nie zawsze daje pozytywne efekty zwłaszcza w przypadku skór zamszowych w jasnych kolorach. Przy czyszczeniu gładkich skór zamkniętych często widać niedoskonałości w wyglądzie czy kolorze skóry po zakończeniu takiego procesu. Wtedy możemy zastosować zarówno renowację poprzez malowanie albo użyć kosmetyków.

 

Jak rozpoznać rodzaj skóry.

Wystarczy zrobić prosty test. Na powierzchnie skóry w miejscu nieuszkodzonym należy nałożyć kroplę wody. Jeśli woda po chwili nie będzie się wchłaniać to znaczy, ze mamy do czynienia z skórą zamknięta. Gdy się wchłonie i zostawi ciemny ślad w miejscu wchłonięcia to znaczy, że jest to skóra otwarta. Jeśli woda się zbyt wolno wchłania to można proces przyspieszyć wcierając palcem krople wody w skórę.

 

Masz pytania? 

 

 

 

 

lub zadzwoń :572020922