Renowacja Timberlandów

Renowacja Timberlandów wielokrotnie dotyczy obuwia wykonanego w miodowy kolor. Ten kolor ulega zabrudzeniom, pojawiają się tez tłuste plamy, zimą na skórze pojawiają się zanieczyszczenia po soli drogowej a sam kolor płowieją.

Renowacja koloru Timberlandów
Przywracanie koloru butów po usuwaniu śladów soli

Takie buty przystają wyglądać atrakcyjnie i wtedy potrzeba jest renowacja. Dla obuwia marki  Timberland , dobrym rozwiązaniem może być czyszczenie butów .

Taki zabieg jest zawsze przez nas wykonywany przed bawienie/ butów. Przy butach Timberland wykonanych z jasnego nubuku, takie rozwiązanie jest często wystarczające.

Jednak nie jest to zawsze metoda, która pozwala w 100% odzyskać kolor. Dla niektórych Timberlandów gdzie kolor już mocno wypłowiał istnieje rozwiązanie w postaci barwienia/ farbowania butów.

Różowe buty przed odświeżeniem koloru
Buty przed odświeżeniem koloru

Nie zawsze jest możliwe odnowienie jasnych kolorów gdyż wiąże się z ryzykiem powstania cieni/nierówności koloru.

Także barwniki nie są na tyle kryjące aby „zamaskować” ciemne plamy i  zabrudzenia. Również nie zawsze kolory barwników pasują do koloru butów .

 

 

Odnowiony różowy kolor
Różowy kolor po odnowie

Na pokazanych obok różowych butach odzyskanie koloru było możliwe gdyż udało się wyczyścić buty . Ale barwnik jaki pozwala odzyskać tego typu kolor jest bardzo specyficzny . Pozostawia on na powierzchni skóry rodzaj pyłu przez co nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie . Kluczowe dla odzyskiwania koloru jest usuniecie zabrudzeń . Bez tego jasnych kolorów nie skutecznie odnowić .

Jasne skóry płowieją z czasem ale płowienia koloru również dotyczy Timberlandów w czarnym kolorze . W  ich przypadku barwienie jest odpowiednim sposobem na tego typu problemy.

Odnowa Timberlandów, czyli renowacja butów z nubuku.

 

Zabrudzone obuwie przed barwieniem
Mocno zabrudzone buty przed barwieniem

Na zdjęciach na samym dole strony , jest przykład gdzie renowacja Timberlandów odbyła się poprzez barwienie obuwia. Buty były bardzo mocno zasolone. Właśnie sól była nieskutecznie czyszczona domowymi sposobami. Samodzielne czyszczenie oprócz tego, że nie usunęło soli to dodatkowo spowodowało częściową utratę koloru.

Renowacja Timberlandów poprzez farbowanie na czarny kolor
Zmiana z różowego na czarny kolor

W tym przypadku renowacja Timberandów zaczęła się od usunięcia soli. Następnie powierzchnia została oczyszczona i przygotowana do barwienia. Gdy skóra była gotowa do barwienia praca była już prostsza i nie wymagała dużej ilości barwnika.

Właśnie usuniecie soli było kluczowe . Jeśli nie udaje się usunąć zabrudzeń to pozostaje barwienie na czarny ;lub ciemno brązowy kolor . Tak jak w przypadku  różowych butów, pokazanych na zdjęciach obok.

Zmiana koloru Timberlandów

 

Zabrudzone obuwie przed zmianą koloru
Zabrudzone buty przed zmianą koloru

Jednak zdarza się, że jasny kolor nubuku już w takim stanie, że czyszczenie nie pomaga a barwienie nie jest w stanie pokryć plam. Dlatego renowacja Timberlandów w takim przypadku wiąże się z zmiana koloru. Najczęściej zmieniamy jasny kolor na czarny lub bardzo ciemny brąz, które to kolory są bardziej praktyczne w użytkowaniu oraz pozwalają na pokrycie wszelki plam i zabrudzeń.

Farbowanie na czarno obuwia sportowego
Wygląd po barwieniu na czarny kolor

Renowacja butów Timberland to jedna z naszym usług . Ponadto wykonujemy inne prace dotyczące nie tylko renowacji butów.

Przyjmujemy zadania zlecone  nie tylko stacjonarnie ale również wysłane przesyłką. Obsługujemy nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Kraków , Wrocław , Poznań czy Gdańsk ale również wszystkie miejscowości w całej Polsce.

 

Chcesz otrzymać wycenę?

 

 

lub zadzwoń do nas :  572020922