Renowacja Timberlandów

Renowacja Timberlandów
Odnowienie koloru Timberlandów

Renowacja Timberlandów wielokrotnie dotyczy obuwia wykonanego w miodowy kolor. Ten kolor ulega zabrudzeniom, pojawiają się tez tłuste plamy, zimą na skórze pojawiają się zanieczyszczenia po soli drogowej a sam kolor płowieją. Takie buty przystają wyglądać atrakcyjnie i wtedy potrzeba jest renowacja. Dla obuwia marki  Timberland , dobrym rozwiązaniem może być czyszczenie butów . Taki zabieg jest zawsze przez nas wykonywany przed bawienie/ butów. Przy butach Timberland wykonanych z miodowego nubuku, takie rozwiązanie jest często wystarczające. Jednak nie jest to zawsze metoda, która pozwala w 100% odzyskać kolor. Dla tych Timberlandów gdzie kolor już mocno wypłowiał pozostaje rozwiązanie w postaci barwienia/ farbowania butów. Problem płowienia koloru również dotyczy Timberlandów w czarnym kolorze i tutaj również barwienie jest odpowiednim sposobem na tego typu problemy.

Odnowa Timberlandów, czyli renowacja butów z nubuku.

 

Na zdjęciach jest przykład gdzie renowacja Timberlandów odbyła się poprzez barwienie obuwia. Buty były bardzo mocno zasolone. Właśnie sól była nieskutecznie czyszczona domowymi sposobami. Samodzielne czyszczenie oprócz tego, że nie usunęło soli to dodatkowo spowodowało częściową utratę koloru. W tym przypadku renowacja Timberandów zaczęła się od usunięcia soli. Następnie powierzchnia została oczyszczona i przygotowana do barwienia. Gdy skóra była gotowa do barwienia praca była już prostsza i nie wymagała dużej ilości barwnika. Efekt końcowy widać na zdjęciach poniżej.

Zmiana koloru Timberlandów

 

Jednak zdarza się, że modowy kolor nubuku już w takim stanie, że czyszczenie nie pomaga a barwienie nie jest w stanie pokryć plam. Dlatego renowacja Timberlandów w takim przypadku wiąże się z zmiana koloru. Najczęściej zmieniamy miodowy kolor na czarny, który jest bardziej praktyczny w użytkowaniu oraz pozwala na pokrycie wszelki plam i zabrudzeń.

Renowacja butów Timberland to jedna z naszym usług . Ponadto wykonujemy inne prace dotyczące nie tylko renowacji butów

Przyjmujemy zadania zlecone  nie tylko stacjonarnie ale również wysłane przesyłką. Obsługujemy nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Kraków , Wrocław , Poznań czy Gdańsk ale również wszystkie miejscowości w całej Polsce.

 

Chcesz otrzymać wycenę? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922