Renowacja kurtek skórzanych

Renowacja kurtek skórzanych na przykładzie farbowania kurtki Armani
Barwienie kurtki Armani

Renowacja kurtek skórzanych pozwala przywrócić dobry wygląd odzieży skórzanej. Oferujemy renowację zarówno kurtek jak i płaszczy oraz spodni skórzanych. Możemy:

  • usuwać dziury, ubytki , rysy, zadrapania, plamy, 
  • odnowić kolor
  • wykonać retusz części powierzchni  skóry
  • usuwać plamy, zacieki, przebarwienia i wyblaknięcia koloru
  • czyścić oraz impregnować skórę

W przypadku odnowienia koloru możemy zaproponować dwie metody z zastosowaniem
– środków pielęgnacyjnych
– farb lub barwników
Obie metody dostosowując do rodzaju surowca możemy zastosować dla naturalnych skór zamkniętych i otwartych. Nie podejmujemy się zadań związanych z skórami sztucznymi oraz futrami i kożuchami.

 

Renowacja kurtki skórzanej środkami pielęgnacyjnymi

 

Odświeżenie koloru zastosowanie środków pielęgnacyjnych jest możliwe zarówno w przypadku skór zamkniętych i otwartych. Jeśli istotnym celem jest cena to wtedy do renowacji kurtek skórzanych , można zastosować dedykowane  środki pielęgnacyjne.

Zaletą jest cena. Lecz taki zabieg będzie wymagał po pewnym czasie powtórzenia. Jest on mniej trwały niż zastosowanie barwników czy tez farb do skóry. Ale jednocześnie jest to często efektowny zabieg zwłaszcza w przypadku skór zamkniętych .  Środki pielęgnacyjne często posiadają w swoim składzie preparaty nabłyszczające i nawilżające skórę . Powoduje to, że wygląd skóry po takim zabiegu jest atrakcyjny.

Na dole strony jest informacja jak rozpoznać rodzaje skóry naturalnej

 

Chcesz otrzymać wycenę? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

 

Czyszczenia kurtek skórzanych – zamszowych, nubukowych i gładkich

Możemy wykonać czyszczenie kurtek skórzanych, wykonanych zarówno skór otwartych jak i zamkniętych. Przy czym czyszczenie skór otwartych jest trudniejsze i nie zawsze możliwe kończy się sukcesem a czasami wręcz jest niemożliwe do wykonania. W przypadku kurtek zamszowych polecamy czyszczenie skóry. Może to  zasadniczo pomóc w odzyskaniu dobrego wyglądu kurtek wykonanych z takiej skóry. Podobnie jest w przypadku nubuku lecz czyszczenie może być trudniejsze niż skór zamszowych. Czyszczenie kurtek skórzanych jest to istotnym procesem mający wpływ na dobór kolorów w przypadku gdy odbywa się renowacja kurtki skórzanej poprzez barwienie zamszu.

Czyszczenie kurtek skórzanych wykonanych z otwartych skór gładkich raczej nie przynosi pozytywnego rezultatu. Barwienie czy też jak to czasami jest określane farbowanie kurtek skórzanych , zależy od sukcesu w procesie czyszczenia. Jeśli na skórze po czyszczeniu pozostaną ciemne plamy i zabrudzenia to  barwniki nie pokryją takich miejsc. Jest bardzo istotne zwłaszcza przy jasnych kolorach. W takim przypadku zostaje użycie barwnika ciemniejszego niż plamy . Praktycznie jednym wyborem jest czarny kolor. Jest to też często stosowana opcja przy skórach gładkich gdzie czyszczenie często nie przynosi pozytywnego rezultatu.

W przypadku skór zamkniętych czyszczenie nie posiada tak wielu przeciwności jakie występują w skórach otwartych. Sam proces jest łatwiejszy do wykonania i kończy się wykonanie impregnacji na oczyszczonej skórze.

Renowacja kurtek skórzanych poprzez farbowanie

Renowacja kurtek skórzanych przy zastosowaniu barwników jest droższa wersja odnawiania odzieży skórzanej. Ale jest to trwalsza metoda niż ta z zastosowaniem środków pielęgnacyjnych.  Barwienie wykonujemy na skórach otwartych gładkich (aniliny i semianiliny)   jak i szorstkich.  Wyboru metody renowacji istotne jest ustalenie rodzaju skóry gdyż barwienie możemy wykonać na skórach typu otwartego. Na dole strony jest informacja jak rozpoznać rodzaj skóry naturalnej.

Ale barwienie wiąże się również z niedogodnościami, jakie mogą wystąpić. Używane skóry otwarte mogą różnie reagować na barwniki. Tego typu skóry „zbierają” w trakcie użytkowania różnego rodzaju zabrudzenia oraz rożnego rodzaju środki chemiczne,. Są one czasami wręcz są nie widoczne a jednocześnie często nie dają się usunąć. Właśnie czyszczenie przed procesem barwienia ma na celu usunięcie tych wszystkich plam i zabrudzeń. Niestety nie zawsze czyszczenie kończy się sukcesem. Pozostanie zabrudzeń i plam powoduje, że „nowy” kolor jest nierówny, posiada smugi. W przypadku jasnych kolorów barwników nie pokrywają one ciemnych plami zabrudzeń, jakie pozostają po czyszczeniu na skórze.

Innymi niedogodnościami w przypadku skór szorstkich typu nubuk czy zamsz jest możliwość, że po barwieniu takie skóry mogą brudzić inne przedmioty. W skórach gładkich można nałożyć lakier wykończeniowy.  Zabezpieczy on skórę zarówno przed warunkami atmosferycznymi. Będzie zapobiegał przenoszeniu koloru na inne przedmioty. W przypadku zamszu i nubuku nie stosuje się lakieru wykończeniowego gdyż wpływa n na chwyt i wygląd takiej skóry. Otwarte skóry barwimy natryskowo. Mimo zabezpieczeń może się zdarzyć, że barwnik przeniknie pod zabezpieczeniami a co za tym idzie zabrudzi wnętrze kurtki. Nie oznacza to, że na pewno w każdym przypadku wystąpią opisywane niedogodności ale trzeba się z nimi liczyć.

Więcej informacji o barwieniu skóry jest na naszej stronie Farbowanie butów
 
 
 

Masz pytania? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

 

Malowanie kurtek skórzanych

W przypadku skór zamkniętych możemy zarówno wykonać czyszczenia jak i renowacje koloru poprzez zastosowanie dedykowanych farb. Mieszamy również kolory tak aby opasować efekt końcowy do początkowego koloru kurtek, płaszczy i innej odzieży skórzanej. Jest to podobna droga jak w przypadku torebek skórzanych czy tez portfeli oraz butów. Więcej o zakresie naszych prac znajduje się  na stronie Renowacja butów
 

Naprawa kurtek skórzanych

Naprawa kurtki skórzanej
Napraw dziur w kurtce ze skóry

W skórach zamkniętych wykonujemy prace mające na celu usunięcie uszkodzeń mechanicznych takich jak dziury, przetarcia, rysy, zadrapania, ubytki itp. Poza tym usuwamy plamy, zacieki, przebarwienia i wyblaknięcia koloru.

Naprawa kurtek skórzanych obejmuje często pracę połączone z odnowieniem koloru, miejscowym retuszem oraz malowaniem lub barwieniem skóry.

Jak rozróżnić rodzaje skóry

Rozróżnienie rodzaju skóry ma znaczenie przy doborze techniki odnowienia skóry a co za tym idzie wyceny prac. Często na podstawie zdjęć nie można ustalić, jaki rodzaj skóry został użyty. Dlatego jeśli nie wiemy, z jakim rodzajem skory mamy do czynienia najlepiej wykonać „test z kroplą wody”. Wystarczy wylać bardzo małą ilość wody na skórę i obserwować wchłanianie wody w skórę. Jeśli od razu woda nie ulegnie wchłonięciu to można lekko rozetrzeć wodę na powierzchni skóry.

 

Jeśli widać, że woda uległa wchłonięciu i w miejscu kropli zrobiła się ciemna obwódka to oznacza, że skóra jest typu otwartego. I właśnie skóry otwarte są odpowiednie do farbowania. A jeśli woda się nie wchłania i pozostaje na powierzchni to oznacza, że jest to skóra zamknięta.
 
 

Ile kosztuje renowacja? 

 
 
 

   

lub zadzwoń do nas : 572020922