Renowacja kurtek skórzanych

Renowacja kurtek skórzanych na przykładzie farbowania kurtki Armani
Barwienie kurtki Armani

Renowacja kurtek skórzanych pozwala przywrócić dobry wygląd odzieży skórzanej. Oferujemy renowację zarówno kurtek wyjściowych czy też  motocyklowych  jak i płaszczy oraz spodni skórzanych. Możemy:

  • usuwać dziury, ubytki , rysy, zadrapania, plamy, 
  • odnowić kolor
  • wykonać retusz części powierzchni  skóry
  • usuwać plamy, zacieki, przebarwienia i wyblaknięcia koloru
  • czyścić oraz impregnować skórę

W przypadku odnowienia koloru możemy zaproponować dwie metody z zastosowaniem
– środków pielęgnacyjnych
– farb lub barwników

Męska kurtka w czarnym kolorze po odnowie
Kurtka Lavard po renowacji

Obie metody dostosowując do rodzaju surowca możemy zastosować dla naturalnych skór zamkniętych i otwartych. Nie podejmujemy się zadań związanych z skórami sztucznymi oraz futrami i kożuchami.

 

Renowacja kurtki skórzanej środkami pielęgnacyjnymi

 

kurtka skórzana po renowacji
Damska kurtka skórzana po odświeżeniu koloru

Jeśli istotnym celem jest cena to wtedy do renowacji kurtek skórzanych , można zastosować dedykowane  środki pielęgnacyjne.

Odświeżenie koloru zastosowanie środków pielęgnacyjnych jest możliwe  w przypadku skór zamkniętych . Gładkie skóry otwarte (aniliny i semianiliny ) również mogą być odświeżone za pomocą kosmetyków ale nie w każdym przypadku.

Za pomocą kosmetyków często uzyskuje się efektowny wygląd,, zwłaszcza w przypadku skór zamkniętych . Środki pielęgnacyjne często posiadają w swoim składzie preparaty nabłyszczające i nawilżające skórę . Powoduje to, że wygląd skóry po takim zabiegu jest atrakcyjny.

Kurka męska po malowaniu na czarno
Kurtka Pepe Jeans po odnowie koloru

Lecz taki zabieg odświeżenia koloru za pomocą kosmetyków , będzie wymagał po pewnym czasie powtórzenia.  Takie powtórzenie będzie możliwe do wykonania we własnym zakresie wskazanymi przez nas kosmetykami . Efekt zastosowania kosmetyków jest  mniej trwały niż ten gdzie zostały użyte barwniki czy tez farby do skóry.

Na dole strony jest informacja jak rozpoznać rodzaje skóry naturalnej

 

Chcesz otrzymać wycenę? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

 

Czyszczenia kurtek skórzanych – zamszowych, nubukowych i gładkich

kurtka ze skóry licowej po odnowie koloru
Kurtka ze skóry po odzyskaniu odzyskaniu koloru

Możemy wykonać czyszczenie kurtek skórzanych, wykonanych ze szorstkich skór otwartych typu zamsz czy nubuk  jak i skór zamkniętych.

Przy czym czyszczenie skór otwartych jest trudniejsze i nie zawsze możliwe kończy się sukcesem a czasami wręcz jest niemożliwe do wykonania. Zwłaszcza czyszczenie kurtek skórzanych wykonanych z otwartych skór gładkich nie przynosi pozytywnego rezultatu.

W przypadku kurtek zamszowych  czyszczenie skóry może  pomóc w odzyskaniu dobrego wyglądu 

Odnowiona damska kurtka skórzana Ochnik
Damska kurtka Ochnik po malowaniu

Czyszczenie kurtek z  nubuku  może być trudniejsze niż skór zamszowych  a to dodatkowo wpływa na cenę.  Czyszczenie zamszu i nubuku wykonujemy ręczenie i jest to bardzo pracochłonna czynność a przez co również zdecydowanie kosztowna.

Kurki wykonane z skór zamkniętych , nie są wymagają tak dużo pracy jak w przypadku zamszu i nubuku . Choć powierzchnie takich  kurtek są już często w słabym stanie technicznym . Wtedy podczas czyszczenia widać , że wytarty jest lakier wykończeniowy a czasami też farba.

Kurtki ze skór zamkniętych są najbardziej popularne i najczęściej wykonujemy czyszczenie właśnie tego typu kurtek.

Kurtka męska Ochnik po malowaniu
Męska kurtka Ochnik po odnowie koloru

W przypadku skór zamkniętych czyszczenie nie posiada tak wielu przeciwności jakie występują w skórach otwartych. Sam proces jest łatwiejszy do wykonania i kończy się wykonanie impregnacji na oczyszczonej skórze.

Zawsze czyszczenie kurtek ze skór zamkniętych czy też zamszu lub nubuku ,wykonujemy na tyle na ile jest to możliwe. Trzeba się liczyć ,że nie wszystkie zabrudzania uda się usunąć.

Renowacja kurtek skórzanych poprzez farbowanie

odnowa kurtki skórzanej
Odnowiona kurtka skórzana

Renowacja kurtek skórzanych przy zastosowaniu barwników jest droższa wersja odnawiania odzieży skórzanej. Ale jest to trwalsza metoda niż ta z zastosowaniem środków pielęgnacyjnych. 

Barwienie wykonujemy na skórach otwartych gładkich (aniliny i semianiliny) .  W przypadku tej metody renowacji istotne jest ustalenie rodzaju skóry gdyż barwienie możemy wykonać na wyłącznie skórach typu otwartego. Na dole strony jest informacja jak rozpoznać rodzaj skóry naturalnej.

Ale barwienie wiąże się również z niedogodnościami, jakie mogą wystąpić. Używane skóry otwarte mogą różnie reagować na barwniki. Tego typu skóry „zbierają” w trakcie użytkowania różnego rodzaju zabrudzenia oraz rożnego rodzaju środki chemiczne,. Są one czasami wręcz są nie widoczne a jednocześnie często nie dają się usunąć.

Dlatego jasne kolory są podczas barwienie praktycznie nie do odzyskania bez powstania cieni i nierówności kolorystycznych.

Przed procesem barwienia skóra powinna być wyczyszczona  tak aby  usunąć  plamy i zabrudzenia. Niestety w przypadku gładkich skór otwartych, taka praca nie  kończy się sukcesem  i praktycznie czyszczenie jest nieskuteczne..  Podobnie jest w przypadku czyszczenia butów wykonanych z tego typu skór.

Znaczenie koloru w farbowaniu kurtek skórzanych 

 

 Pozostanie zabrudzeń i plam powoduje, że „nowy” kolor jest nierówny, posiada smugi. Jasne kolory barwników nie pokrywają ciemnych plami i zabrudzeń, Po takim barwieniu mogą powstać cienie /nierówności koloru. 

Dlatego praktycznie jednolitość barwy możemy uzyskać przy zastosowaniu   czarnego koloru. Jasne kolory są obarczone ryzykiem powstania cieni . Dla jasnych kolorów gładkich skór otwartych jednolitość koloru można uzyskać poprzez malowanie . Ale to całkowicie zmienia wygląd i chwyt skóry.

Nie odnawiamy  skór szorstkich typu nubuk czy zamsz  gdyż jest możliwość, że po barwieniu takie skóry mogą brudzić inne przedmioty. W przypadku zamszu i nubuku nie stosuje się lakieru wykończeniowego gdyż wpływa  na chwyt i wygląd takiej skóry.  Włos takiej skóry po nałożeniu lakieru robi sztywny i szorstki.

W skórach gładkich można nałożyć lakier wykończeniowy.  Zabezpieczy on skórę przed warunkami atmosferycznymi. Będzie zapobiegał przenoszeniu koloru na inne przedmioty. Choć zawsze jest ryzyko ,że  gdzieś w jakimś stopniu lakier nie pokryje barwnika i taka kurtka może brudzić inne przedmioty. Ale lakier w jakimś stopniu może usztywnić skórę. 

Również mimo zabezpieczeń może się zdarzyć, że barwnik przeniknie pod zabezpieczeniami a co za tym idzie zabrudzi wnętrze kurtki. Nie oznacza to, że na pewno w każdym przypadku wystąpią opisywane niedogodności ale trzeba się z nimi liczyć.

 

 

Więcej informacji o barwieniu skóry jest na naszej stronie Farbowanie butów
 
 
 

Masz pytania? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922

 

Malowanie kurtek skórzanych

Skórzna kurtka motocyklowa Dainese po renowacji
Odnowiona kurtka motocyklowa Dainese

W przypadku skór zamkniętych możemy wykonać renowacje koloru poprzez zastosowanie dedykowanych farb. Mieszamy również kolory tak aby opasować efekt końcowy do początkowego koloru kurtek, płaszczy i innej odzieży skórzanej.

Ale renowacja kurtek skórzanych poprzez malowanie może się wiązać z odczuciem ,że kurtka w jakimś wyczuwalnym  stopniu ulegnie usztywnieniu. Wiąże się to z tym, że kurtka jeśli podlega renowacji to zapewne utraciła warstwę lakierów a w miejscu widocznych wytarć również i farbę .

Również podczas użytkowania skóra ulega wielokrotnemu zginaniu . Takie zginanie połączone z utratą farby i lakieru powoduje ,że kurtka przed renowacją jest często bardziej „miękka” niż była w chwili zakupu . Po za tym w trakcie eksploatacji stopniowo  przyzwyczajamy się do takiego stanu kurtki 

Niebieski płaszcz ze skóry po odnowie
Damski płaszcz po odnowieniu koloru

Renowacja ma na celu właśnie przywrócenie koloru  poprzez nałożenie farby jak i lakieru na powierzchni kurtki . Oznacza to, że do kurtki „przyklei” się warstwa farby i warstwa lakieru . A to powoduje ,że w jakimś stopniu skóra ulegnie usztywnieniu. W jakim stopniu to trudno określić ale taka zmiana może być wyczuwalna .

Również proszę pamiętać ,ze renowacje nie dają tak trwalej powłoki jak te uzyskane fabrycznie w garbarni.

Renowacja kurtek poprzez malowanie jest to podobna droga jak w przypadku torebek skórzanych czy tez portfeli oraz butów. Więcej o zakresie naszych prac znajduje się  na stronie Renowacja butów
 

Naprawa kurtek skórzanych

Naprawa kurtki skórzanej
Napraw dziur w kurtce ze skóry

W skórach zamkniętych wykonujemy prace mające na celu usunięcie uszkodzeń mechanicznych takich jak dziury, przetarcia, rysy, zadrapania, ubytki itp.

Poza tym usuwamy plamy, zacieki, przebarwienia i wyblaknięcia koloru.

Naprawa kurtek skórzanych obejmuje często pracę połączone z odnowieniem koloru, miejscowym retuszem oraz malowaniem lub barwieniem skóry.

Jak rozróżnić rodzaje skóry

Rozróżnienie rodzaju skóry ma znaczenie przy doborze techniki odnowienia skóry a co za tym idzie wyceny prac. Często na podstawie zdjęć nie można ustalić, jaki rodzaj skóry został użyty. Dlatego jeśli nie wiemy, z jakim rodzajem skory mamy do czynienia najlepiej wykonać „test z kroplą wody”.

Wystarczy wylać bardzo małą ilość wody na skórę i obserwować wchłanianie wody w skórę. Jeśli od razu woda nie ulegnie wchłonięciu to można lekko rozetrzeć wodę na powierzchni skóry.

Jeśli widać, że woda uległa wchłonięciu i w miejscu kropli zrobiła się ciemna obwódka to oznacza, że skóra jest typu otwartego. I właśnie skóry otwarte są odpowiednie do farbowania.

A jeśli woda się nie wchłania i pozostaje na powierzchni to oznacza, że jest to skóra zamknięta.
 
 

 

Ile kosztuje renowacja? 

 
 
 

   

lub zadzwoń do nas : 572020922