Czyszczenie Timberlandów

 

Czyszczenie Timberlandów – szansa na lepszy wygląd

 

Czyszczenie Timberlandów
Usuwanie zabrudzeń z Timberlandów

Czyszczenie Timberlandów warto wykonać, aby przedłużyć życie takiego obuwia. Najczęściej buty tej marki są wykonane z otwartej skóry.  Niestety ale taka skóra bardzo łatwo ulega zabrudzeniom . A zwłaszcza, że chyba najpopularniejszym kolorem jest miodowy.  Jeśli obuwie zostało wykonane z  nubuku czy zamszu to czyszczenie takiej skóry jest jeszcze możliwe. W przypadku, gdy buty Timberland są wykonane z gładkiej skóry otwartej to czyszczenie raczej nie pomoże. A wręcz może pogorszyć wygląd.

 

Timberlandy czyszczenie zadziałało ale kolor jest mocno rozjaśniony. Co teraz?

 

Renowacja koloru Timberlandów
Przywracanie koloru butów po usuwaniu śladów soli

Można albo postawić buty rozjaśnione albo można wykonać farbowanie butów na zbliżony kolor. Dlaczego zbliżony kolor a nie dokładnie taki sam? Barwniki u dostawców są w określonych kolorach lecz nie zawsze dokładnie pasują do skóry, która będzie barwiona. Owszem ,można mieszać kolory ale paleta kolorystyczna producenta barwników jest mocno dość ograniczona i nie zostawia ona dużego pola manewru.

 

Czyszczenie Timberlandów wykonanych z nubuku
Czyszczenie miodowych Timberlandów

Poza tym, aby sprawdzić kolor, trzeba nałożyć próbkę nowego koloru na skórę. Przygotowując kolor czasami trzeba wykonać wiele takich prób. Problem w tym, że takie próby nałożone na skórę nie dadzą się całkowicie usunąć. I czyszczenie różnymi środkami nie usunie takich „plam” w miejscach prób.

Dlatego stosuje się barwnik w kolorze producenta. Ale zawsze przy barwieniu istnieje ryzyko, ze mogą powstać cienie/nierówności koloru. Na zdjęciu jest przykład gdzie samodzielne czyszczenie Timberlandów z zacieków soli rozjaśniło buty i było konieczne barwienie. Czyszczenie butów z śladów soli bardzo często kończy się odbarwieniami .Barwnik był nieco ciemniejszy, ale sam proces zakończył się pomyślnie i nie powstały cienie kolorystyczne.

Czyszczenie Timberlandów – jeśli nie pomaga to, co można zrobić?

Farbowanie Timberlandów na czarno
Zmiana koloru z różowego na czarny

W takim przypadku pozostaje jedynie renowacja Timbelandów a w zasadzie zmiana koloru. Taka prace wykonuje się barwnikami, które wnikają w skórę   i nadają kolor.

Ale aby pokryć plamy potrzebny jest barwnik w kolorze ciemniejszym niż najciemniejsze plamy na butach z nubuku. Najczęściej kolorem, jaki może pokryć plamy jest czarny. To jest też sposób, gdy wielokrotne czyszczenie Timberlandów po wywołuje irytację i chcemy zmienić kolor na bardziej praktyczny w użyciu i łatwiejszy w utrzymaniu.

W takim przypadku po barwieniu dodatkowo stosujemy odpowiednie środki, przez co zachowanie dobrej kondycji butów jest proste i możne je wykonać we własnym zakresie. Po takiej pracy wskazujemy pasty i kremy, które wystarcza do utrzymania wyglądu butów.

 

 

Ile kosztuje czyszczenie  Timberlandów? 

 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas :  572020922