Farbowanie butów z nubuku

Buty z nubuku – farbowanie czyli barwienie skóry

Farbowanie butów z nubuku jest czasami jedynym rozwiązaniem, gdy celem jest odzyskanie dobrego wyglądu. Nubuk jest otwartą skórą szorstka i często nie jest zabezpieczany w żaden sposób przed zabrudzeniami.

farbowanie butów skórzanych ecco
Renowacja koloru w butach z nubuku

Właśnie bark zabezpieczenia skóry staje się to utrapieniem dla osób posiadających buty z nubuku. Takie buty wchłaniają wszelkie zabrudzenia a im jaśniejszy kolor skóry tym trudniej zachować czyste obuwie.  Do usuwania zabrudzenia, jakie powstają są często stosowane domowe sposoby. Ale nie zawsze odnowa butów domowymi sposobami kończą się sukcesem.

Bardzo często nie dość, że nie uda się sunąc plam z nubuku to dodatkowo plama zostaje skutecznie zakonserwowana po takim zabiegu. Wtedy nawet stosując profesjonalne środki nie uda się usunąć plam z takich butów. Jednym rozwiązaniem pozostaje wtedy farbowanie butów. Więcej informacji o farbowaniu butów jest na naszej stronie.

Farbowanie butów z nubuku – na jaki kolor?

Czubek buta po farbowaniu
Nowy kolor obuwia po farbowaniu

Barwienie to ostateczne rozwiązanie w przypadku plam na butach. Farbowanie butów z nubuku jest zawsze poprzedzone czyszczeniem takiej skóry. Jeśli nie zakończy się ono sukcesem to aby pokryć plamy używa się barwnika. Przede wszystkim w większości przypadków plamy są ciemne. Barwniki do zamszu są mocno transparentne i nie kryją tak mocno jak farby, Zatem aby barwnik zamaskował plamy kolor musi być ciemniejszy niż plamy. Do ciemnych plam nie polecamy jasnych kolorów gdyż nie dają pewności pokrycia plam na nubuku  Ale jeśli kolor wypłowiał albo został rozjaśniony punktowo poprzez użycie np. rozpuszczalnika typu zmywacz do paznokci albo płyn do demakijażu to można zastosować jasny kolor. Jednak zasadą jest wcześniejsze czyszczenie nubuku.

Problemy z farbowaniem butów 

Jednak inna wadą jasnych kolorów użytych do farbowania jest to, że mogą powstać cienie na butach z nubuku. Wynika to z tego, że używane skóry zawierają nie widoczne zabrudzenia. Skóra wyniku takich zabrudzeń nierówno wchłania barwnik a to powoduje, że po farbowaniu nie na jednolitej barwy skóry. Inny problemem, jaki wiąże się z farbowaniem jest możliwość przenoszenia barwika na inne przedmioty. Jeśli barwnik nie zostanie wchłonięty to właśnie nadmiar może powodować przenoszenie barwnika na inne przedmioty. Innymi słowy, taka skóra brudzi przedmioty z którymi się zetknie.   Dodatkowym powodem było wypłowienie koloru.  Dlatego w początkowej fazie użytkowania takich butów należy być ostrożnym.  Więcej informacji o naszej pracy jest na stronie głównej.

 

  • Farbowanie nubuku
    Buty przed barwieniem

 
 
 

Zapytaj o cenę ! 
 
 
 

 
 
 

lub zadzwoń do nas:572020922